unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =

WARSZTATY LOKALNE: skierowane do indywidualnie muzykujących lub członków amatorskich zespołów rockowych z województwa, które mają już za sobą debiut sceniczny w lokalnych lub regionalnych koncertach. Warsztaty lokalne ukierunkowane będą na podniesienie wiedzy i umiejętności młodych amatorów muzyków w zakresie zarówno technik gry na instrumencie przy optymalnym wykorzystywaniu dostępnego sprzętu muzycznego, jak i podstaw pracy nad warsztatem wokalnym związanym zarówno z interpretacją tekstu, jak i wstępem do emisji głosu. Każdy warsztat będzie dzielił się na 5 segmentów do wyboru (gitara, perkusja, wokal, gitara basowa, instr. klawiszowe), każdy z nich będzie trwał ok. 8 godz.

WARSZTATY MISTRZOWSKIE: Warsztaty mistrzowskie to zaawansowana wiedza w 3 przestrzeniach związanych z muzyką rozrywkową. W Łodzi zostaną przeprowadzone 2 dwudniowe warsztaty specjalistyczne, związane z następującą tematyką:
Muzyczne – wokalne, instrumentalne, problematyka nagrań studyjnych – kurs pracy zarówno indywidualnej jak i zespołowej, poruszającej problematykę związaną z optymalizacją brzmienia zarówno w sferze wykonawstwa koncertowego jak i pracy studyjnej.
Relacje Artyści – Dziennikarze – to warsztaty, które są nie tylko unikatowe w skali regionu łódzkiego, ale również w skali całego kraju. Będą podejmowały tematykę współpracy zespołów, muzyków, wokalistów zarówno z mediami na płaszczyźnie relacji współpracy jak i wszelakich form promowania własnej twórczości z rozgłośniami radiowymi, ośrodkami telewizyjnymi.
Producenckie to warsztaty, które będą dotyczyć następujących zagadnień: omówienie sposobów nagrywania poszczególnych instrumentów, ustawienie nagrania i rejestracja wybranego zespołu, jak przygotować utwór do radia oraz wstęp do masteringu. Warsztaty mistrzowskie zrealizowane będą w Łódzkim Domu Kultury. Każdy warsztat mistrzowski to intensywna praca pod okiem trenerów – mistrzów, autorytetów muzyki polskiej.

Finałem projektu będzie KONKURS MUZYKÓW. Ideą zmagań zespołów będzie wyrażenie poprzez muzykę indywidualnie pojmowanego prawa do wolności: osobistej, twórczej, społecznej. Zespoły biorące udział w warsztatach będą miały za zadanie wykonać swoją interpretację 2 utworów autorstwa Grzegorza Ciechowskiego. Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody finansowe.

Terminy warsztatów lokalnych:
05 X - Wieluński Dom Kultury
06 X - Miejskie Centrum Kultury im. Wł. St. Reymonta w Tuszynie
19 X - Miejski Dom Kultury w Opocznie
25 X - Sieradzkie Centrum Kultury

Udział w zajęciach jest bezpłatny, jedynie prosimy o przesłanie informacji o chęci udziału na adres: s.fratczak@ldk.lodz.pl

Terminy warsztatów mistrzowskich (Łódzki Dom Kultury):

28-29 IX
26-27 X
Finałowy konkurs odbędzie się 27 X w Łódzki Dom Kultury! [Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania w załącznikach]

Instruktorzy warsztatów lokalnych:
Justyna Jazzta Panfilewicz - Wokalistka rockowa, autorka tekstów, kompozytorka, interpretatorka poezji śpiewanej, laureatka wielu prestiżowych nagród, trenerka wokalna (m.in. "Warsztatów Muzyczna Owczarnia" w Jaworkach)

Konrad Jeremus - gitarzysta m.in. grup Proletaryat i projektu polskiegoG3

Tomasz Zieliński - gitara basowa, muzyk sesyjny Goya, Hania Stach, Edyta Górniak

Paweł Stępień - perkusja, muzyk sesyjny, Video, Tooster’

Adrian Latosiewicz - pianista, aranżer, pedagog, muzyk sesyjny, sideman współpracujący z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej oraz z teatrem Rampa w Warszawie''

Informacje dotyczące projektu Rockowanie. Gramy Ciechowskiego można uzyskać telefonicznie lub mailowo:
Michał Karkusiński, tel.: 605 048 595, rockowanie@ldk.lodz.pl
Sandra Migota Frątczak, tel. 504 941 503, s.fratczak@ldk.lodz.pl

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Interwencje" 2019.