Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =

ART:AKCJE W BEŁCHATOWIE

W drugiej połowie lipca, w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie, odbyły się warsztaty w ramach projektu „Od dinozaurów do robotów. Atrakcje i Art:akcje 2014” współorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury. Atrakcją uzupełniającą wszystkie warsztaty było nieodpłatne zwiedzanie Ekspozycji PGE Giganty Mocy.
W dniach 14-16 lipca w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Dawno, dawno temu”, w ramach projektu „Od dinozaurów do robotów. Atrakcje i Art:akcje 2014”. Dzieci przedstawiły swoją wizję parku jurajskiego i dinozaurów wykonaną za pomocą kolorowych pianek. Druga część zajęć dotyczyła ludzi pierwotnych oraz ich ubioru. Dzieci zaprojektowały stroje, a następnie wspólnie wykonały i ubrały parę jaskiniowców.

W kolejnym tygodniu, w dniach 21-23 lipca, liczna grupa młodych amatorów kina wzięła udział w warsztatach filmowych pn. „Jak ożywić skamieniałe nogi”. Z pomocą instruktorów uczestnicy opracowali poświęcony prehistorycznemu życiu na Ziemi scenariusz filmowy, a następnie na jego podstawie stworzyli krótki filmik. Pod okiem instruktorów nasi młodzi filmowcy przeszli cały proces powstawania filmu – od scenariusza, poprzez storyboard i animację, po montaż, korekcję i udźwiękowienie.

W dniach 28-30 lipca, w ramach warsztatów „Mali odkrywcy”, ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci zgłębiała nauki przyrodnicze (takie jak geologia, biologia czy paleontologia). Uczestnicy badali i rozpoznawali skały oraz minerały, a dzięki użyciu atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, takich jak jaja dinozaura, czy miniaturowe imitacje skamieniałego mamuta, mieli również okazję poczuć się jak zawodowi paleontolodzy. Zwieńczeniem warsztatów była wycieczka do Łodzi do kina IMAX oraz do Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Łódzkiego. W wycieczce, oprócz grupy warsztatowej, wzięły udział te dzieci, które nie mogły uczestniczyć w zajęciach z uwagi na limit miejsc, a także liczna grupa podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie.