Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =

ŁĘCZYCKA KRAINA W SŁOWIE, LEGENDZIE I OBIEKTYWIE

Od sierpnia do listopada Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy, wspólnie z Oddziałem PTTK „Ziemi Łęczyckiej” oraz Łódzkim Domem Kultury, będzie realizowała projekt „ŁĘCZYCKA KRAINA W SŁOWIE, LEGENDZIE I OBIEKTYWIE”. W programie: warsztaty rękodzielnicze, piesza wycieczka „Śladami Diabła Boruty” do Łęczyckiej Zagrody Chłopskiej (zapisy do 14 sierpnia w Bibliotece dla dzieci) i konkursy! Zachęcamy do udziału!
Informujemy, iż Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy pozyskała środki finansowe na realizację projektu „ŁĘCZYCKA KRAINA W SŁOWIE, LEGENDZIE I OBIEKTYWIE”. Projekt będzie realizowany od sierpnia do listopada 2014 r. wspólnie z Oddziałem PTTK „Ziemi Łęczyckiej” oraz Łódzkim Domem Kultury.

Dotacja została pozyskana w ramach konkursu na współorganizację projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2014 r. zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury, który jest jednocześnie współorganizatorem przedsięwzięcia.

Już w sierpniu w ramach projektu zapraszamy dzieci do 12 lat na warsztaty rękodzielnicze inspirowane łęczycką sztuką ludową. Warsztaty odbędą się 5 i 8 sierpnia w Bibliotece dla dzieci przy ul. Zachodniej 19. Wstęp wolny!20 sierpnia zapraszamy dzieci na pieszą wycieczkę „Śladami Diabła Boruty” z Łęczycy do Łęczyckiej Zagrody Chłopskiej (skansen w Kwiatkówku).Zapisy w Bibliotece dla dzieci do 14 sierpnia!

We wrześniu i październiku zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie krasomówczym „Pięknie opowiedzieć Ojczyznę”, konkursie fotograficznym „Moja Mała Ojczyzna – miejsca warte zobaczenia” i konkursie literackim na nagranie audiobooka pod hasłem „Czarcie historie” z wykorzystaniem legend łęczyckich. W październiku odbędzie się spotkania autorskie z Panem Stanisławem Pawlakiem dotyczące postaci sławnego podróżnika Benedykta Polaka i jego podróży z Łęczycy do Mongolii - „Benedykt Polak - odkrywca drogi do Azji.

W Bibliotece zostanie również otwarta wystawa fotografii i prac rękodzielniczych dzieci, którą będzie można oglądać do końca roku. Finał konkursów i zakończenie projektu zaplanowano na 6 listopada.

Gościem specjalnym będzie Krzysztof Petek, podróżnik, globtroter, autor książek przygodowych i podróżniczych.Marek Kamiński
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy