Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =

„OD DINOZAURÓW DO ROBOTÓW. ATRAKCJE I ART:AKCJE 2014”

Za nami pierwsze warsztaty w ramach  projektu „Od dinozaurów do robotów. Atrakcje i Art:akcje 2014” realizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie. Projekt związany jest z unikatową Ekspozycją PGE Giganty Mocy. Obejmuje warsztaty z różnych dziedzin sztuki oraz poświęcone paleontologii i geologii.
Przygotowany przez Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie projekt „Od dinozaurów do robotów. Atrakcje i Art:akcje 2014” to wzbogacenie dotychczasowej formuły artystycznych warsztatów wakacyjnych o aspekt techniczny oraz o panel zajęć naukowych w atrakcyjny sposób przybliżający uczestnikom informacje z zakresu nauk przyrodniczych. Program skupiony jest wokół różnych dziedzin sztuki – taniec, teatr, film, śpiew, plastyka, obejmuje także warsztaty poświęcone paleontologii i geologii. Za nami warsztaty taneczne „Roztańczone lato” i warsztaty ceramiczne „Śladami prehistorii”.

Pierwsze z nich odbyły się w dniach 1-3 lipca 2014, na sali tanecznej nowo powstałego obiektu MCK PGE Giganty Mocy. Zajęcia prowadzone były przez trzech zawodowych instruktorów: Anettę Wojtuch, Mateusza Szałańskiego oraz Joannę Dobroszek. Ponad dwudziestu uczestników trenowało podstawy tańca współczesnego, towarzyskiego oraz hip hopu. Trzeciego dnia, przed rozpoczęciem warsztatów, grupa zwiedziła Ekspozycję PGE Giganty Mocy. W dniach 7-9 lipca, w filii Miejskiego Centrum Kultury  w Grocholicach, piętnastoosobowa grupa dzieci uczestniczyła w warsztatach ceramicznych „Śladami prehistorii”. Odciski amonitów, muszli, paproci i innych roślin były głównym motywem podczas pracy z gliną. Powstałe imitacje skamieniałości zostaną wypalone w piecu ceramicznym,  a następnie zaprezentowane w ramach powarsztatowej wystawy prac plastycznych podczas imprezy finałowej. Po zakończeniu projektu uczestnicy zajęć otrzymają na pamiątkę wykonane przez siebie imitacje.