Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =

„SEKRETY STAREGO STRYCHU” W CZASTARACH

W piątek 8 sierpnia 2014, dzieci z Czastarów wzięły udział w wyjeździe studyjnym do Krasiejowa, podczas którego zwiedziły Park Nauki i Rozrywki oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Wyjazd odbył się w ramach projektu " SEKRETY STAREGO STRYCHU" realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czastarach przy współpracy Łódzkiego Domu Kultury
Park zwiedzono zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest Tunel Czasu. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała je w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznano kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Zobacz jak powstaje układ słoneczny, ziemia i pierwsze formy życia. Następnie uczestnicy wycieczki przeszli wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej o długości 1500 metrów. Przewodniczka szczegółowo przybliżyła, poszczególne okresy ery dinozaurów. Zwiedzono również Oceanarium które sprawiło, że można było obejrzeć świat podwodnego życia ogromnych gadów w ich naturalnym środowisku.

Projekt przewidział również pobyt w Kinie 5D, zabawę na placu zabaw, płukanie złota i zjedzenie pysznego obiadu. Następnie cała wycieczka udała się do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka . Tam odbyto niesamowitą podróż w czasie, w którą udano się ... promem kosmicznym. Dzięki technologii cyfrowej przeniesiono się nie tylko w przestrzeni ale także i w czasie. Uczestnicy dzięki projektowi dostali olbrzymią masę doznań i zastrzyk ogromnej wiedzy. Również o tym jak powstał człowiek.

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Łódzkiego Domu Kultury w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa Łódzkiego w 2014 roku. Wycieczka była dla wszystkich dzieci bezpłatna.