Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =

FESTIWAL ROCKOWANIE - MUZYCZNY DIALOG POKOLEŃ


Przed nami kolejna edycja Rockowania, jednak w odmienionej formie! Tym razem zapraszamy do udziału w projekcie pn. Rockowanie. Muzyczny dialog pokoleń, który zakończymy konkursem poświęconym twórczości Roberta Brylewskiego (Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael czy Armia).

Ideą projektu jest podniesienie kwalifikacji muzycznych amatorów muzyków z regionu łódzkiego, poprzez realizację warsztatów, m.in. wokalnych i instrumentalnych. W projekcie założyliśmy partnerstwo z 5 wiodącymi instytucjami kultury województwa łódzkiego.

Projekt "Rockowanie. Muzyczny dialog pokoleń" będzie się odbywał etapowo:

I etap  – zgłoszenia do 31.08.2018 r., informacje o zespole przyjmowane będą drogą pocztową
oraz w formie elektronicznej.

II etap – udział w warsztatach lokalnych możliwy dla łącznie ok. 45 zespołów. Warsztaty odbędą się w 6 miejscowościach województwa, w tym w Łodzi (Łódzki Dom Kultury), do których zespoły zostaną przydzielone.

Warsztaty lokalne ukierunkowane będą na podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie technik gry na instrumencie, podstaw pracy z warsztatem wokalnym związanym zarówno z interpretacją tekstu, jak i wstępem do emisji głosu.

Warsztaty lokalne poprowadzą:
1) Konrad Jeremus – gitara
2) Justyna Panfilewicz - wokal
3) Tomasz Zieliński – gitara basowa (Hania Stach, Margaret)
4) Przemysław Kuczyński – perkusja (Krzysztof Ścierański Quartet, Edyta Górniak)

III etap – udział w warsztatach mistrzowskich w Łodzi możliwy dla 12 zakwalifikowanych zespołów, gdzie pod okiem trenerów muzycznych, będą przygotowywały własną interpretacje 2 kompozycji Roberta Brylewskiego (wybranych z przygotowanej wcześniej listy-załącznik nr 1 do regulaminu).

Warsztaty mistrzowskie, będą obejmowały 3 zagadnienia:

a. Muzyczne –
wokalne, instrumentalne, problematyka nagrań studyjnych – kurs pracy zarówno indywidualnej jak i zespołowej, poruszającej problematykę związaną z optymalizacją brzmienia zarówno w sferze wykonawstwa koncertowego jak i pracy studyjnej. Warsztaty ukierunkowane będą na zgłębianie zagadnień technicznych związanych zarówno
z artykulacją, dynamiką i motoryką podczas grania na instrumencie; poznawanie różnych technik emisji głosowej i dobór właściwej techniki wokalnej do lepszego wyeksponowania zarówno muzyki jak i tekstu. Taki intensywny warsztat pracy pozwoli młodym i dobrze rokującym artystom rozwinąć i usystematyzować wiedzę zarówno w temacie instrumentalnych technik wykonawczych takich jak „tapping”, „finger style”, „slap” i wielu innych, a w zakresie emisji wokalnej ostatnio bijącej rekordy popularności metody „speech level singing” spopularyzowanej przez piosenkarki soul oraz pop.

b. Relacje Artyści – Dziennikarze– to warsztaty, które są nie tylko unikatowe w skali regionu łódzkiego, ale również w skali całego kraju. Będą podejmowały tematykę współpracy zespołów, muzyków, wokalistów zarówno z mediami na płaszczyźnie relacji współpracy jak
i wszelakich form promowania własnej twórczości z rozgłośniami radiowymi, ośrodkami telewizyjnymi. Uczestnicy warsztatów będą przygotowani do udzielania profesjonalnych wywiadów oraz innych form związanych z promocją swojej twórczości podczas kontaktów
z mediami, agencjami koncertowymi i firmami fonograficznymi, dowiedzą się jak: przygotować i wysyłać demo, info o zespole, jak pracować z managerem, producentem, wytwórnią.

c. Producenckie to warsztaty, które będą poruszały problematykę, z którą boryka się dzisiaj duża ilość młodych dobrze rokujących zespołów, jak zrobić żeby ich twórczość stała się rozpoznawalna, jednocześnie nie będąc kopią znanych wykonawców. Warsztaty będą rozbudzać w uczestnikach wyobrażenie, jak mają zabrzmieć jako zespół na scenie, jak wykorzystywać potencjał, a także jak używać dostępnych możliwości technicznych, żeby materiał zarówno w warunkach koncertowych jak i studyjnych był spójnym produktem
z cechami bardzo indywidualnymi niekiedy alternatywnymi a jednocześnie trafiającymi do jak najszerszych mas ludzkich. Warsztaty będą też dotyczyć następujących zagadnień: omówienie sposobów nagrywania poszczególnych instrumentów, ustawienie nagrania
i rejestracja wybranego zespołu, jak przygotować utwór do radia oraz wstęp do masteringu.


Do poprowadzenia warsztatów mistrzowskich zostali zaproszeni, m.in.:

1) Marysia Sadowska
2) Krzysztof Ścierański
3) Leszek Biolik
4) Robert Luty
5) Zbigniew Hołdys
6) Wojtek Olszak - inst.. klawiszowe (muzyk sesyjny, producent, kompozytor)
7) Marcin Tercjak
8) Paweł Cieślak
9) Bartłomiej Pojasek
10)Marek Piekarczyk
11) Sławomir Łosowski
12) Marek Niedźwiedzki

IV etap – Konkurs finałowy uczestników warsztatów mistrzowskich, podczas którego zespoły zaprezentują 2 utwory Roberta Brylewskiego odbędzie się 30 września 2018r. w Łódzkim Domu Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Przewidziane nagrody:

I miejsce
• Nagroda dyrektora Łódzkiego Domu Kultury – 3000 zł
• Ekspresowa Sesja Nagraniowa oraz promocja medialna w Radio Łódź

II miejsce
• Nagroda pieniężna – 2000 zł
• Ekspresowa sesja Nagraniowa oraz promocja medialna w Radio Łódź

III miejsce
• Nagroda pieniężna – 1000 zł

Termin rejestracji zgłoszeń upływa 27.08.2018 r.
Zgłoszenia przyjmowane są w formie elektronicznej na skrzynkę mailową na adres rockowanie@ldk.lodz.pl lub w formie pisemnej na adres: Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź z dopiskiem „RockowaniegramyBrylewskiego”.


Lista zakwalifikowanych zostanie opublikowana na stronie organizatora najpóźniej
do dnia  31.08.2018r.

Regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się do pobrania w załącznikach.


HARMONOGRAM WARSZTATÓW LOKALNYCH:

09 IX 2018
- Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
15 IX 2018 - Wieluński Dom Kultury
16 IX 2018 - Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
22 IX 2018 - Miejski Dom Kultury w Radomsku
23 IX 2018 - Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

Informacje dotyczące organizacji projektu muzycznego – "ROCKOWANIE. Muzyczny dialog pokoleń" można uzyskać telefonicznie lub mailowo:

• Michał Karkusiński,  tel.: 605 048 595, rockowanie@ldk.lodz.pl
• Sandra Frątczak, tel. 504 941 503, s.fratczak@ldk.lodz.pl

Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Rockowanie 2018
Rockowanie 2017
Rockowanie 2016
Rockowanie 2015
Rockowanie 2014

Załączniki artykułu

regulamin-rockowanie (Pobrań: 45)