Moja tkanina artystyczna - warsztaty tkackie dla animatorów

Tkactwo ręczne stwarza szerokie możliwości twórcze. Jest wiele technik tkackich i sposobów budowania tkaniny. Atrakcyjna wydaje się możliwość wykonania w domu własnej tkaniny artystycznej. Szkolenie przygotuje animatorów, nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy oraz wszystkich szukających inspiracji do wykonania tkaniny artystycznej. Uczestnicy zostaną zapoznani z podstawowymi splotami, a zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy instruktorskiej.

Program szkolenia:
10:00-11:30 Tkanina artystyczna jako technika plastyczna – krótki wykład i prezentacja narzędzi oraz materiałów. Przygotowanie do pracy na krośnie: naciąganie osnowy, omówienie podstawowych splotów tkackich. 
11:30-11:45 Przerwa
11:45-13:15 Praca indywidualna pod kierunkiem instruktora – ćwiczenie splotów tkackich, poznanie ich charakteru i możliwości indywidualnych.
13:15-13:45 Przerwa
13:45-15:00 Projektowanie własnej kompozycji tkackiej.
15:00-15:15 Przerwa
14:30-16:00 Wykonanie pracy. Podsumowanie zajęć. Krótki wernisaż.

Prowadzący:

Anna Więckowska-Kowalska

Artysta-plastyk, pedagog, nauczyciel dyplomowany z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP). Ukończyła wiele szkoleń i kursów związanych z pracą pedagogiczną, m.in. kurs kwalifikacyjny z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, z terapii pedagogicznej, z terapii ręki, szkolenia dotyczące terapii przez sztukę, metodyki pracy z podmiotem, profilaktyki, warsztaty rozwoju osobistego i umiejętności miękkich, kreatywności i myślenia twórczego. Pracowała z wszystkimi grupami wiekowymi – od przedszkola do seniora prowadząc warsztaty plastyczne o różnorodnej tematyce. W obszarze sztuki zajmuje się tkaniną artystyczną i malarstwem. Uczestniczka i laureatka wystaw krajowych i międzynarodowych. Obecnie pracuje jako pedagog w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Łodzi, gdzie prowadzi też terapię pedagogiczną oraz jako nauczyciel Wiedzy o kulturze w XXIX LO w Łodzi.

2017-10-21 10:00

Czas trwania: 6h

Cena: 70 zł/os.

Sala: 114

Zapisz się:

tel. 797 326 219