Teatr

Jeżeli Waszą pasją jest teatr, to Zespół ds. Teatralnych Łódzkiego Domu Kultury jest właśnie po to aby taką pasję pielęgnować i rozwijać. Pod okiem doświadczonych instruktorów będziecie mogli nauczyć się dykcji, ruchu, emisji głosu, interpretacji tekstu, oraz wielu innych zagadnień związanych z aktorstwem. To również niepowtarzalne miejsce spotkań z młodymi reżyserami i aktorami grup teatralnych, nad którymi opiekę sprawujemy. Stwarzamy również wiele okazji do zaprezentowania swoich zdolności i pracy na konkursych i przeglądach organizowanych w Łódzkim Domu Kultury.

Organizujemy konkursy recytatorskie dla dzieci (Świerszczykowe wierszyki), dla młodzieży i dorosłych (Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje miejskie i finał wojewódzki), przegląd teatrów amatorskich (ŁóPTA - Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich) oraz festiwal teatrów alternatywnych i poszukujących z wieloletnią tradycją (Łódzkie Spotkania Teatralne).

Mamy pod swoją opieką teatry amatorskie działające przy Łódzkim Domu Kultury:

a także teatry zajmujące się warsztatami teatralnymi dla młodzieży i dorosłych: Warsztaty DRAMY, Studio Teatralne im. S. Becketta, Warsztaty "Pod Lupą".

Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach teatralnych!

Kontakt:

Zespół ds. Teatralnych
tel: 797 326 199, 797 326 205
e-mail: teatr@ldk.lodz.pl, lst@ldk.lodz.pl