unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =

Baczyński w interpretacji Teatru Yeta

Ponieważ sezon teatralny właśnie się rozkręca, nie zasypiamy gruszek w popiele i korzystamy z okazji, by dobrą energię płynącą z widowni podczas premiery, móc poczuć po raz kolejny.
Zwłaszcza, że gramy ten spektakl w Roku Baczyńskiego.
Tym razem jest to spektakl oparty na mało znanym, wczesnym tekście prozatorskim "ikony pokolenia Kolumbów".

TERMIN: 19 października 2021, godz. 19:00
BILETY na spektakl Baczyński -"Człowiek, który chciał żyć drugi raz" w cenie - 15 zł do nabycia w recepcji ŁDK, rezerwacja tel. 42-633-98-00.

OBSADA:
Paweł - Aleksander Kowalski
Lao - Mykhailo Voskoboinik
Helena - Natalia Dobrowolska
Krystyna - Kinga Fiediuk
muzyka - Paulina Kwapińska
aranżacje - Fryderyk Żeromiński
scenografia i kostiumy - Julia Ciołkowska
projekt graficzny plakatu - Marta Kosior
scenariusz i reżyseria - Adam Wrzesiński

Każdy z nas chciałby mieć daną drugą szansę. Na wybór szkoły, zawodu... czasem swojej „Drugiej Połowy”. Kusi wizja traktowania życia jak kręcenia filmu, gdzie można zawsze krzyknąć: “Stop kamera! Powtarzamy!” Czy jednak druga szansa powiedzie się bez bagażu doświadczeń? Czy brak tego bagażu nie spowoduje, że uparcie powtarzać będziemy raz po raz te same błędy? Jak zareagujemy, widząc po drugiej stronie ulicy kogoś bardzo nam bliskiego, kto... od dawna już nie żyje? Czy brak pogodzenia z życiem - ale także i z losem, z koniecznością przemijania – nie stanie się wirusem, wnikającym w naszą osobowość i niszczącym ją od środka równie cicho, jak skutecznie?

Zamysł adaptacyjny oddaje - pełen typowego dla katastrofistów - klimat kosmicznego entourage’u i kontrastów między sielankową wizją życia, a jego szarą i pełną niepokoju rzeczywistością. W sposób typowy dla ówczesnych utworów Baczyńskiego - “poety Apokalipsy spełnionej” - historia zawarta w tym przedstawieniu pokazuje rozpad związków między ludźmi, ich zamieranie i niweczenie w sytuacji odcięcia od korzeni – od wartości, miłości, bliskości i rodzinnego ciepła. Daje świadectwo, że bez tych wartości osobowość człowieka rozpada się i nie pomoże w tym żadna ucieczka od rzeczywistości. Ani na równoległą oś czasu, ani do innego miasta – ani do innego życia. Przeszłość bowiem – miast budować i trwać, niczym fundament - okaże się kamieniem u szyi, ciążącym do dna. W towarzyszącej temu spektaklowi, autorskiej muzyce Pauliny Kwapińskiej, w dalekim tle czai się Nieznane i jego przyboczny giermek - Przerażenie. Dalekie też, choć wyraźne, są tu słyszalne odgłosy karabinowej palby i równego, złowrogiego łoskotu podkutych, żołnierskich butów.

Link do wydarzenia: klik
  • 19-10-2021 godz 19:00

Bilety

15 zł

Kategoria

Teatr