Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =

BEZPŁATNE WARSZTATY MUZYCZNE

Rusza kolejna edycja projektu "Rockowanie. Gramy Maanam". W tym roku BEZPŁATNE warsztaty odbędą się w 4 miejscowościach. 
Warsztaty muzyczne dla wokalistów i instrumentalistów – „Rockowanie. Gramy Maanam”
„Rockowanie. Gramy Maanam” to cykl lokalnych i mistrzowskich warsztatów muzycznych, które na przestrzeni sierpnia i września zostaną zorganizowane w Łódzkim Domu Kultury, a także w regionie. Podsumowaniem spotkań będzie wspólny koncert uczestników, którzy zaprezentują opracowane podczas zajęć utwory z twórczości zespołu Maanam. Najlepsi uczestnicy spotkań lokalnych mają szanse wygrać udział w warsztatach mistrzowskich organizowanych w Łódzkim Domu Kultury, prowadzonych przez autorytety polskiej muzyki.

Warsztaty lokalne w to dwudniowe spotkanie z muzyką ukierunkowane na podniesienie wiedzy i umiejętności młodych amatorów, muzyków w zakresie zarówno technik gry na instrumencie przy optymalnym wykorzystywaniu dostępnego sprzętu muzycznego, podstaw pracy nad warsztatem wokalnym związanym zarówno z interpretacją tekstu, jak i wstępem do emisji głosu. Poruszona zostanie również tematyka realizacji dźwięku i zasad pracy obowiązujących w studio podczas nagrywania.  Grasz na GITARZE, BASIE, PERKUSJI, KLAWISZACH? A może interesujesz się WOKALEM, REALIZACJĄ DŹWIĘKU i pracą w studio?


Zgłoś się na BEZPŁATNE warsztaty. Terminy do wyboru:

19-20.09.2020 - Wieluński Dom Kultury, ✔
4-5.09.2020 - Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim ✔
28-29.08.2020 - Miejski Dom Kultury w Radomsku
12-13.09.2020 - Miejski Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej

Tym razem powiększamy formułę zajęć! Plan jest taki:
Pierwszy dzień ➡ 8 h warsztatu ➡ jam session
Drugi dzień ➡ 8 h warsztatu ➡ otwarty koncert, gdzie wspólnie wykonacie utwory opracowane na warsztatach z repertuaru Maanam.

🏆 Podczas koncertu prowadzący warsztaty nagrodzą od 2 do 5 uczestników. Nagrodą będzie ufundowanie przez Łódzki Dom Kultury przejazdu oraz noclegu podczas warsztatów mistrzowskich, które odbędą się w Łodzi.

Zapisy prowadzimy do 31 VIII 2020 roku (z wyjątkiem rekrutacji w Radomsku: 28 VIII 2020)

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania w załącznikach.

Z powodu obecnej sytuacji ilość miejsc ograniczona, także do dzieła! 📝

Od kogo dostaniesz dawkę wiedzy?🧐
Emilia Kudra - wokal
Bartek Grzanek - gitara
Jerzy Wcisło - klawisze
Tomasz Zielinski- gitara basowa
Paweł Stępień - perkusja
Piotr Mela - realizacja dźwięku

Weekend mistrzowski (26-27.09.2020r.)
To dwudniowe spotkanie w Łódzkim Domu Kultury. Tym razem uczestnikom warsztatów zostanie przedstawiona zaawansowana wiedza w 3 przestrzeniach związanych z muzyką rozrywkową:

1. Muzyka - czyli zajęcia wokalne, instrumentalne, poruszające problematykę nagrań studyjnych. To kurs pracy zarówno indywidualnej jak i zespołowej, poruszający związaną z optymalizacją brzmienia zarówno w sferze wykonawstwa koncertowego, jak i pracy studyjnej.

2. Relacje Artyści – Dziennikarze – to warsztaty, które są nie tylko unikatowe w skali regionu łódzkiego, ale również w skali całego kraju. Będą podejmowały tematykę współpracy zespołów, muzyków, wokalistów z mediami zarówno na płaszczyźnie relacji współpracy, jak i wszelakich form promowania własnej twórczości z rozgłośniami radiowymi czy ośrodkami telewizyjnymi.

3. Producenckie - to warsztaty dotyczące omówienia sposobów nagrywania poszczególnych instrumentów, ustawienia nagrania i rejestracji wybranego zespołu, przygotowania utworu do radia oraz wstępu do masteringu.

Konkurs „Rockowanie. Gramy Maanam”  - to koncert finałowy o formule konkursu, podczas którego zaprezentuje się 7 wyłonionych przez Radę Artystyczną zespołów. Wybór zostanie dokonany na podstawie nadesłanych wcześniej do ŁDK nagrań.

Ideą zmagań zespołów będzie wyrażenie poprzez muzykę indywidualnie pojmowanego prawa do wolności: osobistej, twórczej, społecznej. Każdy zespół zaprezentuje łącznie 3 utwory (2 utwory zespołu Maanam, w tym utwór obowiązkowy, a także jeden z własnej twórczości).

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody finansowe, a dla najlepszego zespołu realizacja profesjonalnego teledysku.

Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Łódź.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bądź na bieżąco i dołącz do wydarzenia!

Wieluń: https://tiny.pl/7dzcx
Radomsko: https://tiny.pl/7dzc7
Rawa Mazowiecka: https://tiny.pl/7dzcl
Piotrków Trybunalski: https://tiny.pl/7dzck

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. 

Załączniki artykułu