unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =

Darmowe warsztaty dziennikarskie

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE. Marzysz o pracy dziennikarza? Chcesz spróbować swych sił? Przenieśliśmy do sieci nasze zajęcia przygotowane dla młodzieży w wieku 13-19 lat. Dostosowaliśmy program i formułę zajęć do nowej sytuacji. Czekamy na Was.
Założeniem zajęć jest nieustająca burza mózgów, twórcza wymiana i uczenie się od siebie nawzajem, także na linii uczestnicy – edukatorka, bo prowadząca warsztaty uważa, że w dzisiejszym, wciąż zmieniającym się świecie i rozwoju technologii,  tylko taka edukacja ma sens. Uwaga! Skutkiem ubocznym warsztatów może być nie tylko oglądanie i błyskotliwe analizowanie coraz ciekawszych filmów, książek czy spektakli, ale ogólna poprawa umiejętności posługiwania się słowem pisanym, uniezależnienie się od internetowych „gotowców”, większa otwartość na świat, niezależność myślenia i wygłaszania opinii oraz zwiększenie pewności siebie.

Założeniem warsztatów prowadzonych w "realu" miało być uczestnictwo w najciekawszych wydarzeniach kulturalnych naszego miasta, także tych wybranych przez uczestników. Ze względu na pandemię koronawirusa program został zmodyfikowany, ale nadal będziemy zajmować się tym, co w życiu kulturalnym najważniejsze. Zawsze można znaleźć ciekawy materiał i zacząć nad nim pracować - będziemy się tego uczyć. Będziemy dyskutować, spierać się, by pisać jak najlepsze teksty. Podczas warsztatów dowiesz się, jak sprawić, by czytelnik nie mógł się oderwać od twojego artykułu, jak napisać dobre sprawozdanie, recenzję, felieton, jak przeprowadzić i zredagować ciekawy wywiad. Zajmiemy się też korektą tekstów, ale tylko troszkę. Najlepsze artykuły (ale tylko te naprawdę najlepsze!) mają szansę ukazać się na łamach Kalejdoskopu.


Edukatorka: Paulina Ilska
Kulturoznawczyni, dziennikarka i trenerka z państwowymi uprawnieniami pedagogicznymi. Pisała m.in.: do „Dziennika Łódzkiego”, Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie” i „Reymonta”, obecnie publikuje teksty w „Kalejdoskopie” i „Scenach Polskich”. Uwielbia pracować z młodzieżą i od kilkunastu lat zajmuje się edukacją pozaformalną. Prowadzi warsztaty z twórczego pisania, dziennikarstwa, skutecznego uczenia się i zajęcia w zakresie terapii pedagogicznej.

Zajęcia odbędą się w online za pośrednictwem komunikatora Skype w trybie konwersacji grupowej. Jak założyć konto na Skype'ie - czytaj.

Grupa:
Zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat. Pracujemy w grupie, która maksymalnie może liczyć 10 osób.

Termin:
Czwartki, g. 16.00 - 17.30. Zapisy nadal trwają.

Zapisy:
By wziąć udział w warsztatach trzeba zgłosić to e - mailem na redakcyjną skrzynkę p.ilska@ldk.lodz.pl.
W temacie maila prosimy wpisać: pracownia dziennikarska, w treści mejla prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu i adresu e-mail. Dzięki temu będziemy mogli wysłać Ci link do konwersacji grupowej. Na listę uczestników wpisujemy według kolejności zgłoszeń. Pozostałe osoby wpisujemy na listę rezerwową.

Opłaty:
Warsztaty dziennikarskie są bezpłatne. 

Co przygotować?
Oprócz otwartej głowy przed zajęciami warto trochę poczytać czy posłuchać o pracy grupowej w Google Docs, na przykład tutaj. Wiedza o tych narzędziach może być przydatna.

Zapraszamy i czekamy!

Źródło: https://www.e-kalejdoskop.pl/literatura-a215/pracownia-dziennikarska-online-r9020

Kategoria

Wiadomości