Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =

Dołącz do projektu 60+

Projekt "Przystanek Kultura - Musical" ma na celu ułatwienie dostępu do kultury seniorom zamieszkującym małe miejscowości na terenie województwa łódzkiego tj. Lututów, Złoczew, Szadek, Działoszyn, Żychlin, Przedbórz, Krośniewice, Sulejów, ich zaangażowanie oraz integracja.

Zadanie polega na przygotowaniu programu edukacyjnego przeznaczonego dla seniorów czyli cyklu warsztatów, których celem jest wyposażenie uczestników w wielość narzędzi pracy twórczej w zakresie teatru i świadomego odbioru kultury.

Biorący udział w projekcie seniorzy zostaną zapoznani z ofertą łódzkiej instytucji kultury - partnera projektu tzn. Teatru Muzycznego w Łodzi.

Seniorzy wezmą udział w czterech typach warsztatów:
 1. Świat musicalu – to wprowadzenie do świata musicalu w formie interaktywnego wykładu z historii gatunku przeplatanego utworami musicalowymi w wykonaniu solistki Teatru Muzycznego w Łodzi, Emilii Klimczak. Wykład - połączony będzie z warsztatami dotyczącymi procesu powstawania spektaklu muzycznego (od castingu do podniesienia kurtyny). Uczestnicy nie tylko poznają historię musicalu, ale również wezmą udział w symulowanej próbie stolikowej.
 2. Warsztaty aktorskie - warsztaty, podczas których uczestnicy zapoznają się z podstawowymielementami pracy twórczej. Uczestnicy będą pracować nad wyraźnym i głośnym mówieniem, pobudzać swoją wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie poprzez ćwiczenia improwizacyjne i elementarne zadania aktorskie, ale przede wszystkim skupią się na podstawach, czyli pracy nad swobodą mówienia, interpretacją tekstu literackiego oraz jego wyrazem artystycznym w wypowiedzi scenicznej.
 3. Warsztaty wokalne - zajęcia obejmują ćwiczenia z odsłuchem, oddechowe, relaksacyjne oraz podstawy z zakresu impostacji głosu (wprowadzenie do pracy z rezonatorami i podparciem oddechowym). Przeprowadzone zostaną także ćwiczenia relaksacyjne, aby pozbyć się nagromadzonych napięć i blokad w ciele. Uczestnicy pracować będą nad świadomością dźwięku i artykulacji, poprzez koncentrowanie uwagi na słowie mówionym/śpiewanym. W programie warsztatów znajduje się również nauka i interpretacja piosenki musicalowej.
 4. Warsztaty taneczne - warsztaty taneczne i rytmiczno-ruchowe, których celem jest zapoznanie sięz ruchem scenicznym oraz przygotowanie krótkiej choreografii Broadway jazz – ekspresyjnej formie tańca, typowej dla teatrów musicalowych oraz kabaretów na Broadwayu.

Wszyscy zainteresowani dołączeniem do projektu mogą zapisywać się na zajęcia w lokalnych ośrodkach kultury, które znajdują się na liście:
 • Miejski Ośrodek Kultury w Lututowie
 • Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu
 • Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach
 • Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie
 • Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie
 • Żychliński Dom Kultury
 • Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie
 • Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku

Termin realizacji projektu: sierpień-listopad 2021

Kontakt:
Malwina Paroń-Pieczara, e-mail: m.paron@ldk.lodz.pl, tel. 797-326-197

Partnerzy: Teatr Muzyczny w Łodzi, Miejski Ośrodek Kultury w Lututowie, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie, Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie, Żychliński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku

Projekt „Przystanek Kultura - Musical” realizowany jest w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Patronat honorowy nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber


 Kategoria

Muzyka