unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =

KONCERT ZESPOŁU JERYCHO

Dziękujemy za obecność na wydarzeniu i zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji autorstwa Piotra Groblińskiego. 
Łódzki Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu JERYCHO - „Bogurodzica - pieśni i hymny Rzeczypospolitej Obojga Narodów”

TERMIN: 11 listopada 2022 r.
g. 17.00

LOKALIZACJA:
Piotrków Trybunalski
Centrum Idei „Ku Demokracji”
przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej
ul. Rycerska 3

Koncert polskich pieśni i hymnów maryjnych końca XVI i XVII wieku, autorstwa m. in. Diomedesa Cato, Błażeja Dereya i Franciszka Liliusa.
Podczas koncertu zabrzmią też pieśni tradycyjne. Znanemu z charakterystycznego brzmienia mocnych męskich głosów zespołowi Jerycho towarzyszyć będą instrumentaliści na teorbie, arcylutni i nyckelharpie. Punktem wyjścia będzie najstarszy utwór w języku polskim a zarazem „carmen patriae”, czyli uznawana za pierwszy hymn polski pieśń św. Wojciecha – Bogurodzica.

Zespół Muzyki Dawnej Jerycho jest polską grupą wokalną założoną w 2013 roku przez Bartosza Izbickiego. To zespół wokalny posługujący się tradycyjnym idiomem śpiewu sakralnego. Grupa wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie stosując improwizowaną polifonię zaadaptowaną przez Bartosza Izbickiego. Kreując nową przestrzeń muzyczną wokół dawnego repertuaru Jerycho urzeczywistnia wizję żywej tradycji polskiego śpiewu praktykowanego do XIX wieku.

Zespół stopniowo powiększa grupę słuchaczy i odbiorców. JERYCHO jest obserwowane na portalu Facebook przez ponad 10 tysięcy osób. Kanał JERYCHO na YouTube przekroczył w 2021 roku milion wyświetleń.
  • 11-11-2022 godz 17:00

Bilety

wstęp wolny

Kategoria

Muzyka