Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =

ŁOWICKIE ŻNIWA 2024

W minioną niedzielę w Skansenie w Maurzycach przenieśliśmy się w czasie, żeby doświadczyć tradycji czasu żniw na łowickiej wsi. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. Więcej zdjęć jest dostępnych na stronie na Facebooku ŁDK (link)
14 lipca br. Skansen w Maurzycach ponownie stanie się miejscem, gdzie powróci pamięć o tradycji czasu żniw na łowickiej wsi.

Pierwszy pokos na polu obsianym żytem, pajda chleba z masłem, którą częstować będą żniwiarze i potańcówka w zagrodzie – te dawne chwile powrócą za sprawą Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie”.

Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Maszyn Rolniczych "Retro - Łowiczanka" dokończy zaś żniwowanie.

Spacer po alejkach Skansenu będzie też okazją do spotkania z twórcami ludowymi ale i skosztowania regionalnych dań serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

A wszystko przy dźwiękach kapel, niedzielnym popołudniem będą z nami Kapela Jana Szymańskiego, Kapela Niwińskich, Kapela im. Tadeusza Kubiaka i Kapela Radoska. Scena pod strzechą to zwieńczenie „Łowickich Żniw”, a na niej koncert Kapeli ze Wsi Warszawa.

Program

godz. 13.00 – msza święta w kościele w Skansenie
godz. 14.30 – obrzęd żniwny w wykonaniu Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie”
godz. 15.30 – pokaz dawnego żniwowania w wykonaniu Stowarzyszenia Miłośników Starej Motoryzacji i Maszyn Rolniczych "Retro - Łowiczanka"
godz. 16.30 - 19.00 – potańcówka przy muzyce wiejskiej, zagrają kapele:
  • Kapela Jana Szymańskiego
  • Kapela Niwińskich
  • Kapela im. Tadeusza Kubiaka
  • Kapela Radoska 
godz. 19.00 – scena pod strzechą – gwiazda wieczoru - Kapela ze Wsi Warszawa .

Wydarzenia towarzyszące:
oferta warsztatów i rękodzieła twórców ludowych, degustacja potraw tradycyjnej kuchni łowickiej- Koła Gospodyń Wiejskich, stoiska z produktami regionalnymi, strefa rodzinna z animacjami dla najmłodszych.

Dołącz do wydarzenia: link
wstęp wolny

Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, Łódzki Dom Kultury, Powiat Łowicki i Muzeum w Łowiczu.

fot. Fly High Production
  • 14-07-2024 godz 13:00

Kategoria

Wiadomości