Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =

MALOWANIE PRĄDEM - WYSTAWA

Przesyłamy fotorelację z wczorajszego wernisażu "VOLT IN HOLT – Za otwartymi drzwiami. Wystawa prac malowanych prądem" w Poddębicach.
Wystawę otworzył zastępca dyrektora ŁDK pan Bartosz Olejnik z panią Barbarą Olczyk - dyrektor Poddębickiego Domu Kultury i Sportu. W wernisażu uczestniczyli autorzy - Paulina Nadia Weremczuk i Dominik Kuryga (duet VOLT IN HOLT). 
Zapraszamy na wystawę Pauliny Nadii Weremczuk i Dominika Kurygi, czyli duetu Volt in Holt.

WERNISAŻ:
Termin: 26.04.2024 godz. 17:00
Lokalizacja: Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach (Pałac Grudzińskich) ul. Adama Mickiewicza 9
wstęp wolny
Wystawa czynna do 16.06.2024 r.

Duet Volt in Holt zajmuje się tworzeniem niepowtarzalnych obrazów na materiałach światłoczułych przy pomocy wyładowań elektrycznych pochodzących z generatora prądu. W ten sposób powstają efektowne monochromie - „elektryczne abstrakcje”. Artyści wciąż doskonalą przede wszystkich możliwość świadomego wpływania na proces twórczy, który trwa tylko ułamek sekundy i jest raczej nieprzewidywalny. Pragną bardziej kontrolować, okiełznąć prąd aby płynął i rozpływał się na podłożu w takim kierunku w jakim oni tego chcą… Każda praca jest unikatowa.

Na wystawie w Poddębickim Domu Kultury i Sportu zaprezentowanych zostanie dwadzieścia kilka dzieł duetu.

Paulina Nadia Weremczuk - urodzona w 1993 roku w Warszawie. Ukończyła Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie na kierunku wzornictwo ze specjalnością projektowanie produktu (dyplom w 2020 roku pod kierunkiem prof. Krzysztofa Lewandowskiego). Interesują ją tematy z pogranicza nauki, techniki i sztuki. Projektuje także biżuterię i przedmioty użytkowe.

Dominik Kuryga - urodzony w 1994 roku w Warszawie. Niezależny badacz i konstruktor zajmujący się fizyką plazmy i elektrotechniką. Poza tematyką stricte naukową interesuje go utrwalanie piękna zjawisk fizycznych.

Fotorelacja: Roland Kozłowski (Dział Wystawienniczy ŁDK), Arkadiusz Hablewski (ŁDK).
  • 26-04-2024 - 16-06-2024

Bilety

wstęp wolny

Kategoria

Sztuka