Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =

MATEUSZ TRANDA I UCZNIOWIE - vol. 2

W Łódzkim Domu Kultury w dniu 15 czerwca 2019 odbył się wyjątkowy koncert uczniów Mateusza Trandy, m. in. uczestników odbywającego się w ŁDK kursu „Gitara od A do Z”.
Już po raz drugi uczniowie, grający w różnym stopniu zaawansowania, mieli okazję zaprezentować swoją całoroczną pracę z gitarą podczas występu w ŁDK.
Uczestnicy koncertu prezentowali przede wszystkim swoje umiejętności gry na gitarze, ale również śpiewali, a jedna z młodych artystek zagrała nawet na pianinie!

Koncertowi towarzyszyła bardzo familiarna, niewymuszona atmosfera, którą dzięki swej osobowości stworzył nauczyciel.
Po występach podopiecznych, Mateusz Tranda zagrał swój premierowy utwór, który znajdzie się na nagrywanej latem płycie.


Mateusz Tranda – gitarzysta akustyczny wyrosły z tradycji folkowo-bluesowych. Wychowany był w domu, w którym muzyka była grana od zawsze, co niewątpliwie miało wpływ na wybór jego drogi życiowej.

Tworzy muzykę z pogranicza folk jazzu, fingerstyle i bluesa akustycznego. Koncertując jako solista, wykonuje utwory własne oraz standardy (m. in. utwory zespołu The Beatles) we własnym opracowaniu na gitarę akustyczną. Mateusz gra również na banjo oraz pianinie. Oprócz działalności solowej Mateusz współtworzy zespół Mama Rockberry oraz okazjonalnie współpracuje z innymi muzykami. Uczestniczył w nagraniach wielu płyt. Od  lat prowadzi z powodzeniem działalność edukacyjną na terenie Łodzi oraz w jej okolicach.

Kategoria

Muzyka