Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =

Emisja głosu - przedłużony nabór

Chcesz opanować tremę przed wystąpieniami publicznymi?
Chcesz wiedzieć jak interpretować dowolny tekst takiego wystąpienia?
Chcesz po prostu panować nad swoim głosem?

Jeśli 3 razy odpowiedzią było TAK, to koniecznie musisz przyjść na nasze warsztaty!

Przedłużamy termin naboru do 22.10.2021 (do godz. 15.00).

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki od 25.10.2021 w godz. 17.30-19.00.

Cena: 300 zł/os. (8 zajęć)

Obowiązują zapisy: Zespół ds. Inicjatyw Artystycznych, 797 326 230, e-mail: oia@ldk.lodz.pl

Cykl 8 warsztatów z emisji głosu skierowany jest do osób, które na co dzień pracują głosem (nauczyciele, prezenterzy, dziennikarze, studenci, prelegenci). Zajęcia mają charakter praktycznego ćwiczenia nastawionego na poprawę higieny pracy z głosem, a także poprawnego oddychania, jak również artykulacji, fonacji i dykcji.

Głos ludzki z jego cechami i walorami można traktować jak jeden z najpiękniejszych instrumentów.
Posługując się nim w odpowiedni sposób przekazujemy pewne treści, ale przede wszystkim wydobywamy dźwięki, które otwierają słuchaczowi wielki świat wyobraźni.

Jak każdy instrument głos ludzki wymaga też nastrojenia, aby zagrać na nim najpiękniejszą melodię. Nie każdy jednak rodzi się z głosem, który akceptuje, lub jego walory są zbyt skromne by mógł wykonywać dobrze swoją pracę. Aby osiągnąć sukces trzeba swojemu głosowi poświęcić sporo czasu usprawniając prawie cały organizm.

Na tych zajęciach postaramy się poprawić indywidualne walory głosu w formie ćwiczeń i zabawy tak, aby mówienie i komunikowanie się podnosiło poziom przekazywanych treści, a zarazem przynosiło wiele przyjemności i satysfakcji.

Na zajęcia zapraszamy szczególnie: nauczycieli, prezenterów, osoby pracujące w turystyce, lektorów, dziennikarzy, studentów filologii, prelegentów, animatorów kultury, ludzi biznesu.

Zakres tematów i ćwiczeń, które podjęte zostaną podczas spotkań:

1. Oddychaj zdrowo i głęboko
– ćwiczenia mięśni oddechowych
– metody oddychania
2. Co nam w ciele gra
– rodzaje rezonansu
– rezonatory i ich znaczenie
– ładny głos, wyrównanie rejestrów
3. Mówimy wyraźnie
– ćwiczenia dykcyjne
– ćwiczenia artykulacyjne
4. Pracuj z tekstem
– rozumiemy co czytamy
– interpretujemy i opowiadamy głosem
5. Dbamy o głos
– higiena głosu

Prowadzący: ROBERT ULATOWSKI – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. St. Moniuszki w Łodzi w klasie fortepianu i organów oraz Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim. Jego głos określa się jako bas-cantante i jest dość rzadkim głosem w grupie głosów basowych.
Ma na swoim koncie liczne występy na scenach Warszawskiej Opery Kameralnej, Opery Dolnośląskiej we Wrocławiu, Opery Gdańskiej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Opery na Zamku w Szczecinie,  Filharmonii Łódzkiej, Opolskiej, Częstochowskiej, Rzeszowskiej. Wykonywał wiele partii operowych i oratoryjnych za granicą, w takich krajach jak: Niemcy, Holandia, Belgia, Austria, Hiszpania i Francja.

Od 2005 roku jest solistą Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie wziął udział w ponad 30 przedstawieniach premierowych. W swoim repertuarze posiada ponad 30 partii operowych, a także wiele przebojów muzyki gospel i negro spirituals.

Był pedagogiem wokalnym w PSM II st. im. St. Moniuszki w Łodzi, a także asystentem w Katedrze Edukacji Artystycznej, Katedrze Filologii Angielskiej i Instytucie Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu Łódzkiego prowadząc przedmioty: emisja głosu w śpiewie i w mowie, zespoły wokalne oraz metodykę prowadzenia chóru.

Pasjonuje się profilaktyką i usprawnianiem walorów głosu w śpiewie i w mowie prowadząc kursy m.in. w Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.

Kategoria

Wiadomości