unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

O sekretach instrumentów dętych w Tomaszowie Mazowieckim

Instrumenty dęte były bohaterem kolejnych tomaszowskich warsztatów projektu „Łódzkie pełne kultury”. W zajęciach, które odbyły się 20 listopada w „Filii TKACZ” Miejskiego Centrum Kultury wzięli udział uczniowie okolicznych szkół podstawowych.
Warsztaty pn. „Dęte wynalazki – od rogu do suzafonu” poprowadził w Tomaszowie Roman Strembicki, muzyk Filharmonii Łódzkiej. Przed zgromadzonymi odkrył sekrety wszystkich instrumentów dętych i blaszanych wykorzystywanych w orkiestrach dętych i symfonicznych. Dzieci na własne oczy przekonały się, czym różnią się one między sobą oraz co je ze sobą łączy. Nie obyło się oczywiście bez prezentacji brzmienia przywiezionych instrumentów i wykonania fragmentów kilku utworów przez pana Strembickiego oraz zaproszonych akompaniatorów. W praktycznej części zajęć prowadzący zaprezentował grupie nietypowe materiały, z których można własnoręcznie stworzyć wynalazki, wydające podobne dźwięki. Pod jego czujnym okiem chętni podjęli się zadania wykonania takich oryginalnych instrumentów, a co odważniejsi mieli również możliwość spróbowania swoich sił w wydobyciu dźwięku na prawdziwej trąbce, waltorni czy tubie i przekonania się, jak łatwo bądź trudno się na nich gra.

Roman Strembicki – waltornista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej, absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Łódzkie pełne kultury – II edycja – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • 20-11-2018 godz 10:00

Kategoria

Wiadomości