unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =

Pierwsze efekty remontu!

Coraz bliżej zakończenie generalnego remontu elewacji Łódzkiego Domu Kultury. Pomimo trudnej sytuacji na rynku budowalnym mieszkańcy mogą podziwiać pierwsze efekty prac remontowych. Na ukończeniu jest już północna strona obiektu, która zyskała zupełnie nowy wygląd. Inwestycja wyniesie blisko 13,5 mln zł.
W marcu bieżącego roku rozpoczęły się prace konserwatorskie związane m.in. z odnowieniem elewacji. Pod koniec 2018 roku okolica zyska nie tylko modernistyczny budynek jak nowy, ale i przyjemne miejsce do odpoczynku wśród zieleni w sercu miasta. Bo nie tylko zostanie oczyszczona (a następnie efektownie podświetlona) piaskowcowa elewacja, naprawiony dach, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, ale na istniejącym tarasie od strony ulicy Sienkiewicza pojawią się krzewy, kwiaty i drewniane siedziska. To element tzw. Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego przebiegającego właśnie od strony tarasu przez patio, dotąd używane do celów technicznych, i bramę otwierającą się na dworzec Łódź Fabryczna. Przy tarasie specjalny system dźwiękowo-wizualny z multimedialnymi infokioskami będzie zachęcał przechodniów do wejścia do Pasażu.
Odwiedzający będą mieli również okazję podziwiać panoramę Nowego Centrum Łodzi z tarasów widokowych, które zostaną otwarte  na trzecim i czwartym piętrze budynku.
W czasie remontu Łódzki Dom Kultury działa normalnie. – Przepraszamy wszystkich odwiedzających za utrudnienia, ale już niedługo będziemy mogli się pochwalić i zaprosić Państwa do przepięknie odnowionego obiektu – zapewnia Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK. 
Koszt inwestycji wynosi 13.484.090 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 6.517.229,73 zł.