unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =

PODRÓŻUJĄCY WOJEWÓDZKI UNIWERSYTET III WIEKU

Zachęcamy do bezpłatnego udziału w warsztatach organizowanych w ramach nowego projektu dedykowanego seniorom z województwa łódzkiego.
W ramach projektu "Podróżujący Wojewódzki Uniwersytet III Wieku" zostaną zorganizowane zajęcia w 3 kategoriach: aktorskiej, wokalnej oraz plastycznej. 

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ: I MODUŁ:

Warsztaty aktorskie  - uczestnicy będą pracować nad wyraźnym i głośnym mówieniem, pobudzać swoją wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie poprzez ćwiczenia improwizacyjne i elementarne zadania aktorskie. Jednak przede wszystkim skupią się na podstawach, czyli pracy nad swobodą mówienia, interpretacją tekstu literackiego oraz jego wyrazem artystycznym w wypowiedzi scenicznej.

Prowadzący: Szymon Nygard - aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 2015 roku w zespole aktorskim Teatru ARLEKIN im. Henryka Ryla w Łodzi. Grał w spektaklu „Straty/Nadmiary” w reżyserii Michała Rzepki, który na festiwalu Teatru Muzycznego w Łodzi „OFF Północna” zdobył nagrodę publiczności. W telewizji można go było zobaczyć m.in. w „Ranczo”, ”Ojcu Mateuszu” czy „Komisarzu Aleksie”. Na łódzkiej scenie ARLEKINA zaś siłował się z m.in. z rolą Mistrza w „Mistrzu i Małgorzacie”. Posiada certyfikat opiekuna artystycznego lecz przede wszystkim ogromną pasję do eksplorowania zajęć aktorsko-teatralnych w charakterze instruktora.

Warsztaty wokalne - zajęcia obejmują ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne oraz podstawy z zakresu impostacji głosu (wprowadzenie do pracy z rezonatorami i podparciem oddechowym). Przeprowadzone zostaną również ćwiczenia relaksacyjne, które pomagają w pozbywaniu się nagromadzonych napięć i blokad w ciele. Uczestnicy pracować będą nad świadomością dźwięku i artykulacji, poprzez koncentrowanie uwagi na słowie śpiewanym.

Prowadząca: Emilia Klimczak - absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi i solistka Teatru Muzycznego w Łodzi. Współpracowała z Teatrem im. Jaracza i Teatrem Nowym w Łodzi, brała czynny udział w mistrzowskich kursach wokalnych polskich i zagranicznych pedagogów. Zagrała m.in.: Cosette w „Nędznikach”, Adelę w operetce „Zemsta nietoperza”, Marię Magdalenę w „Jesus Christ Superstar”, Eileen w musicalu „Wonderful Town”, Wandę w operetce „Wielka księżna Gerolstein”, Elizę Doolittle w musicalu „My Fair Lady”, Esmeraldę w musicalu „Zorro”, Walentynę w „Wesołej wdówce”, Mi w „Krainie uśmiechu”. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej.

Warsztaty plastyczne  - warsztaty połączone z krótkim wprowadzeniem teoretycznym: narzędzia artysty, zagadnienia kompozycji i perspektywy, teoria kolorów. W części praktycznej uczestnicy będą mieli okazję stworzyć autoportret na płótnie z użyciem farb akrylowych

Prowadzący: Jacek Świgulski (ur. 1977 w Łodzi) Absolwent Wydziału Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem zrealizował w 2006 roku w Pracowni Malarstwa adiunkta Włodzimierza Morawskiego oraz Pracowni Rysunku adiunkta Tadeusza Wodzińskiego. W trakcie studiów otrzymał stypendium rządu duńskiego. W swoim dorobku ma już kilkadziesiąt wystaw indywidualnych. Stale współpracuje z liczącymi się galeriami komercyjnymi w kraju, a jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Anglii i Szwajcarii. Od 2006 roku prowadzi w Łódzkim Domu Kultury Pracownię Malarstwa i Rysunku „Pracownię 413”, która jest autorską pracownią plastyczną.

II MODUŁ

Harmonogram: grudzień 2022
Wydarzenie stacjonarne/online

Przegląd Twórczości skierowany jest do uczestników warsztatów oraz aktywnych seniorów w województwie łódzkim.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zweryfikować nabyte umiejętności i zmierzyć się później w 3 kategoriach konkursowych, tj.: turniej recytatorski, konkurs wokalny oraz konkurs plastyczny (autoportret).

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Grzegorz Schreiber. 


KOORDYNATOR PROJEKTU:
Dominika Bernacka: d.bernacka@ldk.lodz.pl. 

  • 02-10-2022 godz 10:00
  • 05-10-2022
  • 11-10-2022
  • 17-10-2022
  • 27-10-2022

Bilety

obowiązują zapisy

Kategoria

Wiadomości