unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =

Powstaje kabaret!

W Łódzkim Domu Kultury rozpocznie niedługo działalność nowa grupa artystyczna – Kabaret Grupa Laokoona.
Nowopowstała formacja skoncentruje się na opisie przemian obyczajowych i kulturowych, które dokonują się bez przerwy w naszym życiu codziennym. Preferowany rodzaj humoru to klasyczny literacki dowcip z domieszkami tzw. „teatru absurdu” i z zacięciem społecznym.

Zespół Grupa Laokoona zaprasza na casting osoby podzielające taki rodzaj wrażliwości artystycznej – dn. 16 października o 17:00 do sali 323. Zapraszamy osoby dorosłe, ponieważ zamierzamy, w sposób dojrzały, zajmować się poważnymi sprawami otaczającej nas rzeczywistości…

Założyciele grupy mają bogate, wielostronne doświadczenie sceniczne i estradowe. W swojej pracy byli zawsze „samowystarczalni”, prezentując przede wszystkim własną twórczość (literacką i muzyczną) – także w obszarze w kabaretu.

Tomasz Bieszczad – publicysta, aktor, satyryk, animator kultury. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć teatralnych. W latach 2010 – 15 współtworzył kabaret „Pętla Ósemki”, gdzie występował, reżyserował i dostarczał teksty skeczy i piosenek do dwunastu kolejnych programów. Później przyłączył się do Uli i Jarosława Paczyńskich, twórców grupy „Twierdza Pamięć”, z którą zrealizował kilkanaście premier granych w wielu miastach. Autor spektakli teatralnych (m.in. „Smardzewice zawsze wolne!”, „Teatr w ogniu pytań”).

Jarosław Paczyński – kompozytor, autor  tekstów, aranżer, wokalista i instrumentalista, aktor. Tworzy muzykę  w  różnych  stylach i gatunkach: rock, poezja śpiewana, piosenka aktorska, literacka i kabaretowa. Lider zespołów rockowych „Honky Tonk” i „Kery Band”. W swoim dorobku posiada wiele kompozycji oraz większych projektów artystycznych. Był współtwórcą  i  kierownikiem muzycznym  kabaretu „Pętla  Ósemki”. Z obecnie istniejącą grupą „Twierdza Pamięć” koncertuje w Łodzi i całym kraju.

Urszula Paczyńska – wokalistka i aktorka – w początkach swojej kariery scenicznej w teatrze Logos. Współtworzyła rockowy zespół „Kery Band” oraz kabaret „Pętla Ósemki”, jest współzałożycielką zespołu „Twierdza Pamięć”. Pisze teksty piosenek i współtworzy scenariusze programów scenicznych.
  
 
  • 16-10-2020 godz 17:00

Kategoria

Teatr