unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =

Radomsko - Nieme Kino w Drodze II

Już 22 października w Kinie Pasja w Radomsku wyświetlimy film "Zaginiony świat" w reżyserii Harry'ego O.Hoyta.
🔹 22 października, godz. 20.00 - Kino Pasja, Radomsko, bezpłatne wejściówki w kasie MDK

🎬 ZAGINIONY ŚWIAT (1925) w reż. Harry O’Hoyt.

Na żywo zagra zespół The Washing Machine.

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie MDK.

Przed każdym seansem odbędzie się spotkanie z ekspertem filmowym - Agnieszką Hawryluk, która wprowadzi Was w świat kina niemego, przybliży jego historię oraz sylwetki twórców prezentowanego filmu.

 Agnieszka Hawryluk
filmoznawczyni UŁ, co tydzień uczestniczy w godzinnej audycji "Co jest grane" u Bartka Lichawskiego na antenie Radio Złote Przeboje, gdzie opowiada o premierach filmowych. Współorganizatorka Festiwalu Kamera Akcja od 9 lat, producentka projektu Akcja Edukacja, koordynatorka konkursów i biura festiwalowego Festiwalu Kamera Akcja.

📽 ZAGINIONY ŚWIAT
Szczytowe osiągnięcie filmów science-fiction w okresie kina niemego. Pierwsza z ośmiu dotychczasowych adaptacji powieści Arthura Conana Doyle'a. Reporter Edward Malone (w tej roli Lloyd Hughes) pragnie poślubić Gladys Hungerford (Alma Bennett). Natomiast Gladys marzy o tym, aby poślubić mężczyznę "wielkich czynów". Dlatego też Edward prosi redaktora naczelnego swojego pisma, o zadanie przeprowadzenia wywiadu z Profesorem Challengerem (Wallace Beery), który planuję wyprawę do "Zaginionego Świata". Malone wraz z profesorem jadą do Południowej Ameryki. W czasie wyprawy Malone zakochuje się w innej kobiecie, Pauli White (Bessie Love). Na miejscu znajdują prehistoryczny świat, pełen dinozaurów. Ledwo uchodzą z życiem, ale udaje im się przywieść jednego dinozaura do Londynu. Bestia jednak ucieka i zaczyna terroryzować miasto.....

 THE WASHIG MACHINE
Zespół powstał w 2007 roku w Łodzi. Debiutancki album zatytułowany „Into the Sun” ukazał się nakładem Polskiego Radia w listopadzie 2011 roku. Na swoim koncie grupa odnotowała występy na wielu Festiwalach muzycznych w kraju. W 2010 roku jako jedyny polski zespół wzięli udział w koncertach organizowanych przez brytyjskie wytwórnie muzyczne i media, których celem było zaprezentowanie młodych, obiecujących zespołów. The Washing Machine to nie tylko spece od alternatywnego grania, ale także doskonali taperzy potrafiący wprowadzać nastrój grozy. Od 2013 roku zespół regularnie prezentuje na żywo muzykę do klasycznych dzieł kina niemego.
Skład zespołu stanowią:
Łukasz Drewniak – gitara, Krzysztof Drewniak - gitara basowa, Adrian Szymajda - gitara, klawisze, Michał Kowalczyk - perkusja, elektronika.

W trakcie przeglądu zostaną zaprezentowane następujące klasyczne pozycje kinowe:
  •  10.10.2021, godz. 17.00 - Kino Kultura - Bełchatów 🎞 BESTIA (1917) reż. Aleksander Hertz
  • 14.10.2021, godz. 19.00 - Centrum Teatru, Muzyki i Tańca - Kutno 🎞 LOKATOR (1927) reż. Alfred Hitchcock
  • 22.10.2021, godz. 20.00 - Kino Pasja - Radomsko 🎞 ZAGINIONY ŚWIAT (1925) reż. Harry O’Hoyt
  • 30.10.2021, godz. 19.00 - Kino Szpulka - Łódź 🎞 METROPOLIS (1927) reż. Fritz Lang
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.


  • 22-10-2021 godz 20:00

Kategoria

Film