Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =

ROSmalowani, ogłaszamy konkurs plastyczny!

Zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym organizowanym w ramach Regionalnej Otwartej Strefy Artystycznej "ROSART". 
Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 5-9 lat i polega na wykonaniu pracy plastycznej pt.:"Moje logo ŁDK". Kontur logotypu wraz z regulaminem i kartą zgłoszenia znajdują się do pobrania w załącznikach.
Termin zgłoszeń mija 07 maja 2019 roku. 

Finał konkursu wraz z wręczeniem nagród rzeczowych odbędzie się 18 maja 2019 r. w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury. 

Kontakt: 504 941 503, s.fratczak@ldk.lodz.pl
REGIONALNA OTWARTA SCENA ARTYSTYCZNA „ROSA”

R jak Radość tworzenia
O jak Otwartość na wyzwania
S jak Sukces na starcie
A jak Ambitny artysta

Ideą nowej inicjatywy Łódzkiego Domu Kultury jest cykliczna prezentacja artystów do 19 roku życia, działających na terenie województwa łódzkiego. Chcemy w ten sposób stworzyć przestrzeń dla działań Amatorskiego Ruchu Artystycznego, który stanowi istotę działalności instytucji kultury. To bardzo ważna przestrzeń kulturowa, od której zależy przyszłość wielu artystówi świadomych odbiorców kultury. Właściwe pokierowanie młodymi, rokującymi artystami i świadomymi odbiorcami kultury to zadanie bardzo odpowiedzialne, które leży po stronie m.in. instruktorów i animatorów lokalnych domów kultury. ARA to przede wszystkim przestrzeń „szlifowania diamentów” artystycznych, miejsce kształtowania talentów i warsztatu artystycznego. „ROSA” będzie miejscem do rozwoju artystycznych talentów, które otrzymają także wsparcie promocyjne i edukacyjne. Do udziału w Regionalnej Otwartej Scenie Artystycznej zachęcamy przede wszystkim uczestników Amatorskiego Ruchu Artystycznego prowadzonego przy lokalnych domach kultury i działających w następujących dziedzinach artystycznych:
  • muzyka
  • taniec
  • teatr
  • fotografia
  • plastyka
  • literatura
  • dziennikarstwo
Występy różnorodnych grup artystycznych, wystawy prac i przeglądy twórczości będą sprzyjały nawiązywaniu nowych kontaktów, wymianie doświadczeń między wykonawcami, ich instruktorami. Pragniemy, aby scena ŁDK była miejscem do wspierania istniejących form działalności artystycznej wzbogacających kulturę regionu. Występy odbędą się na nowoczesnej i dobrze wyposażonej scenie ŁDK. Liczymy, że „ROSA” stanie się miejscem przyjaznym młodym artystom i przestrzenią sprzyjającą wymianie osiągnięć artystycznych pomiędzy gminami regionu łódzkiego.

Głównym celem projektu jest cykliczna prezentacja dorobku artystycznego młodych artystów z terenu województwa łódzkiego oraz możliwość konfrontacji osiągnięć artystycznych.

Załączniki artykułu

Załącznik_nr_1_logotyp (Pobrań: 270)
Załącznik_nr_1_logotyp (Pobrań: 338)
Załącznik_nr_1_logotyp (Pobrań: 225)
ROSmalowani_Regulamin (Pobrań: 395)
  • 18-05-2019

Kategoria

Sztuka