unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =

Teatr i Kabaret Przystanek 60+ - Finał

Teatry i kabarety gościły wczoraj w ŁDK!
11 kwietnia 2019 r. odbył się XVII Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+. Nie brakowało śmiechu, ale i refleksji na temat aktualnych wydarzeń. Utalentowani aktorzy 60+ prezentowali spektakle i skecze na deskach Łódzkiego Domu Kultury. 

Teatr Jednego Aktora DZIUNIA K. z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Kabaret „Bez nazwy” z Lipiec Reymontowskich  to zwycięzcy teatralno-kabaretowego XVII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” – wydarzenia cyklicznie organizowanego przez Łódzki Dom Kultury skierowanego do seniorów z województwa łódzkiego.

Jury u zwycięzców podkreślało indywidualność aktorską, swobodę bycia na scenie, dystans wobec siebie, poczucie humoru, świadome użycie środków aktorskiego wyrazu, a także profesjonalizm, energię i formę.
Przegląd powstał z myślą o animacji amatorskiego ruchu artystycznego seniorów oraz ich integracji. To okazja do nawiązania nowych znajomości, popularyzowania aktywnego spędzania wolnego czasu na różnych płaszczyznach. Ponadto organizacja przeglądu stwarza możliwość prezentacji amatorskiej twórczości artystycznej wśród seniorów, co bez wątpienia będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów między uczestnikami.

Co roku przegląd teatralno-kabaretowy cieszy się dużą popularnością i jest wydarzeniem w którym udział jest bezpłatny.
W kategorii teatr jury przyznało pozostałe nagrody: Grupie Młodzi Duchem z Krośniewic – GCKSiR (II miejsce) za piękna pracę zespołową, precyzję i spójność w tworzeniu kostiumów i scenografii, umiejętność doboru środków artystycznego wyrazu, dzięki której fantastycznie wybrzmiał absurdalny tekst „Zielonej gęsi”; Teatr AD REM z Łasku – UTW (III miejsce) za poczucie humoru w stworzeniu autorskiego scenariusza widowiska teatralnego, różnorodność użytych środków wyrazu artystycznego, ogromną precyzję choreograficzną i energię radości, która płynęła ze sceny.
Dodatkowo jury przyznało trzy równorzędne wyróżnienia dla: Bartłomieja Walęckiego (Grupa Teatralna SWOJAKI – Dom Pomocy Społecznej w Skrzynnie) za oddanie i indywidualność sceniczną oraz dwa dla Grupy Teatralnej SWOJAKI za zbiorową kreację aktorską, przywrócenie atmosfery przedwojennej Warszawy.

W kategorii kabaret jury nagrodziło: Kabaret SPÓŹNIONY ZAPŁON ze Skierniewic (II miejsce) za nawiązanie do tradycji kabaretowej i tworzenie wyrazistych postaci; Zespół Folklorystyczny w Popowicach działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie (III miejsce) za zaskakującą prostotę wykonania. Przyznano również trzy równorzędne wyróżnienia dla Kabaretu RYDZ (Łaski Dom Kultury) za wzruszenie i prawdę. 
Następna edycja „Przystanku 60+” już w czerwcu. Tym razem do udziału zapraszamy pasjonatów fotografii
i literatury.  Szczegóły odnośnie projektu dostępne są na stronie www.ldk.lodz.pl.

Patronat honorowy nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz do zapoznania się z zespołami nagrodzonymi (plik w zalączniku).

Tym razem imprezą towarzyszącą był koncert "Przez świat w różowych okularach."

Wystąpili:

Emilia Kudra
Bartosz Gajda
Przy fortepianie Teresa Stokowska – GajdaHarmonogram przesłuchań:


  • 11-04-2019 godz 10:30 - 30-11--0001 godz 17:00

Kategoria

Teatr