Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =

TRZY STRONY KUJAWIAKA. TABOR SANNICKO-ŁOWICKI

Zapraszamy do udziału w tegorocznej, drugiej edycji Festiwalu „Po Rzece” – warsztatach muzyki, śpiewu i tańca, w trakcie których popłyniemy nurtami wciąż żywych tradycji trzech regionów województwa łódzkiego: łowickiego, sieradzkiego oraz opoczyńskiego.
Warsztaty, w swej formie nawiązujące do taborów, to okazja do nauki zarówno od podstaw, jak i zgłębiania zaawansowanych technik z zakresu gry na tradycyjnych instrumentach pod okiem mistrzów – cenionych muzyków, w swej twórczości bazujących na regionalnym repertuarze.

To szansa, by rozśpiewać się w autentycznych rytmach pod okiem doświadczonych śpiewaczek – nauczycielek śpiewu tradycyjnego i rozpocząć przygodę z lokalnymi tańcami lub doskonalić kroki z instruktorami oraz praktykami, czerpiącymi z bogactwa tanecznego polskiej wsi.

To przede wszystkim możliwość obcowania z tradycją w jej autentycznej formie, opierająca się nie tylko na nauce, ale i wymianie wzajemnych doświadczeń, również międzypokoleniowych.

Po części warsztatowej zapraszamy wszystkich zainteresowanych kulturą tradycyjną na projekcje filmów, a także na wspólną potańcówkę. Do tańca w złakowskim skansenie zagrają: Kapela Jana Szymańskiego, Kapela Niwińskich oraz Maciek Filipczuk i Goście Weselni.

Uwaga - brak miejsc na warsztatach, zapraszamy do udziału w potańcówkach - link

Termin:
14-18 lipca

Lokalizacja:
Stowarzyszenie Ekologiczno – Kulturalne ZIARNO
Grzybów 1/2,
09-533 Słubice

Skansen budownictwa księżackiego
Złaków Kościelny 45,
99-440 Złaków Kościelny

Więcej informacji: link

Załączniki artykułu

  • 14-07-2024 - 18-07-2024

Kategoria

Wiadomości