Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =

WYSTAWA MALWINY BANACH

Wystawa Malwina Banach – Malarstwo  w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach została wczoraj oficjalnie otwarta! W wydarzeniu wzięli udział: zastępca dyrektora ŁDK pan Bartosz Olejnik, dyrektor CEKIS pani Anna Walczak, Roland Kozłowski - Dział Wystawienniczy ŁDK, Malwina Banach - artystka.

fot. R.Kozłowski, CEKIS Skierniewice
WYSTAWA MALWINY BANACH
17.05.2024 – 16.06.2024
Lokalizacja: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach (ul. Reymonta 33, 96-100 Skierniewice)

Organizowana wystawa w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach wraz z wydaniem katalogu o sztuce młodej artystki jest nagrodą ufundowaną przez ŁDK.
Wystawa obejmuje 25 prac malarskich (olej/akryl + techniki mieszane wzbogacone tkaniną oraz farbą w sprayu).

Malwina Banach (ur. 1998) studiuje malarstwo w pracowni malarstwa w przestrzeni publicznej, prowadzonej przez dr Aleksandrę Ignasiak na wydziale Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jej tomik poetyki „300 dni bez psychiatry” został wyróżniony w debiutach roku 2018 podczas festiwalu Złoty Ośrodek Poezji w Kutnie. Jest laureatką poetyckiego konkursu „Trzcina Kortowa” i autorką poetyckiego performance’u „Przebieralnia”, wystawianego po raz pierwszy na scenie pod Amfiteatrem w Olsztynie. Wystawiana w galerii Dobro w Olsztynie pod kuratorską opieką Katarzyny Daniluk. Malwina Banach to również projektantka i wykonawczyni muralu „Jungle”, znajdującego się przy ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby 4 w Łodzi. Jej teksty ukazały się w takich tytułach, jak Gazeta Olsztyńska, Borussia, Papierówka. Dwa cykle jej obrazów ukazały się w internetowym czasopiśmie Stoner. Finalistka Konkursu Strzeminskiego w Łodzi.
  • 17-05-2024 - 16-06-2024

Bilety

wstęp wolny

Kategoria

Sztuka