Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =

Po raz kolejny rusza w region „Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2016 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”.

To już 4. edycja projektu. W tym roku dołączył kolejny wagonik – ŁÓDŹ. Dzięki temu wzrosła liczba dzieci, które mogą uczestniczyć w działaniach ekologiczno-artystycznych, których zadaniem jest zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej. Celem projektu jest połączenie warsztatów artystycznych z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia. Działania warsztatowe mają za zadanie edukować i pobudzić w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne, obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska. W oparciu o kształtowaną świadomość ekologiczną uczestnicy zostaną ukierunkowani na obudzenie talentów i pasji w działaniach artystycznych inspirowanych przyrodą regionu. Kolejnym zadaniem projektu jest promocja walorów przyrodniczych regionu na teranie 6 Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Odbiorcy projektu edukowani będą z tradycji, potencjału i możliwości jakie płyną z materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu łódzkiego bazującego na plonach ziemi. Tworzone artefakty artystyczne będą stricte ekologiczne, warsztaty realizowane bowiem będą przede wszystkim poprzez użycie materiałów naturalnych oraz wtórnych. W tym roku uczestnikami projektu będą dzieci z 14 miast województwa łódzkiego: Tomaszów Mazowiecki, Radomsko, Piotrków Trybunalski, Wieluń, Pabianice, Bełchatów, Sieradz, Skierniewice, Sulejów, Opoczno, Zelów, Kutno, Zduńska Wola i Łódź.

W ramach projektu odbędą się trzy typy spotkań ekologiczno-artystycznych:

  • warsztaty ekologiczno-artystyczne w 14 miejscowościach w regionie, każde ze spotkań warsztatowych składać się będzie z 4 typów warsztatów: plecionkarstwo, papieroplastyka, rzeźba oraz animacja filmowa
  • wycieczki ekologiczne do 6 Parków Krajobrazowych w województwie, podczas których odbędą się w plenerze: warsztaty fotograficzne, warsztaty malarstwa (gra malarska) oraz gobelin ekologiczny,
  • warsztaty pn. ”Spacer młodego tropiciela”– w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie oraz zajęcia w Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie.


UWAGA!!! KONKURSY ROZSTRZYGNIĘTE! Zapraszamy do zapoznania się z wynikami

1. Konkurs fotograficzny pn. „Natura oczami dziecka”.
2. Konkurs plastyczny pn. „Przyroda wokół nas”.
3. Konkurs sztuki ludowej I rękodzieła pn. „Sztuka bliska naturze”.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami konkursów!