Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
KOLOROWA LOKOMOTYWA LATO 2014 - projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego. NA ZIELONYM SZLAKU.

Celem bezpośrednim letniej edycji projektu –Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”, jest zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej oraz  wiedzy i umiejętności w zakresie twórczości ekologiczno-artystycznej wśród ok. 1 040 os. (rotacyjnie do kilku tysięcy osób) - dzieci i młodzieży, poprzez uczestnictwo w kilkuset warsztatach ekologiczno-artystycznych oraz 3 konkursach, na terenie miasta Łodzi oraz w 13 miejscowościach województwa łódzkiego: Tomaszowa Mazowieckiego, Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego, Wielunia, Pabianic, Bełchatowa,  Sieradza, Skierniewic, Łowicza, Opoczna, Zelowa, Kutna, Zduńskiej Woli.


W letniej edycji Kolorowej Lokomotywy odbywać się będą 3 Typy spotkań ekologiczno-artystycznych:

1. SPOTKANIA WARSZTATOWE SZTUKI LUDOWEJ I RĘKODZIEŁA Z WYKORZYSTANIEM NATURALNYCH MATERIAŁÓW
Na każde ze spotkań warsztatowych składać się będą 3 rodzaje warsztatów: plecionkarstwo, papieroplastyka i rzeźba. Warsztaty prowadzone będą przez twórców ludowych z terenu województwa łódzkiego, którzy dokonają opracowania autorskich programów i przeprowadzą warsztaty.

2. SPOTKANIA WARSZTATOWE W PLENERZE w tym warsztaty: fotograficzne, collage, malarstwa w plenerze (plenerem do działań artystycznych będzie teren Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Dzieci i młodzież z 13 miast województwa łódzkiego przewożeni będą na zajęcia warsztatowe do jednego z wybranych Parków Krajobrazowych: Spalskiego Parku Krajobrazowego – Zelów, Łowicz; Przedborskiego PK – Radomsko; Bolimowskiego PK – Tomaszów Maz., Kutno, Opoczno, Pabianice; PK Międzyrzecza i Widawki – Piotrków Tryb., Wieluń; Załęczańskiego PK – Zduńska Wola, Bełchatów, Sieradz; Sulejowskiego PK – Skierniewice)

3. SPOTKANIA WARSZTATOWE - EDUKACYJNE GRY TERENOWE/TURYSTYKA KONNA NA OBSZARACH CHRONIONYCH

Poprowadzone zostaną przez pracowników Oddziału Terenowego PKWŁ oraz przeszkolone osoby. Zajęcia z zakresu turystyki konnej na obszarach chronionych odbywać się będą w wybranej stajni na terenie Parku Wzniesień Łódzkich w odległości do 15 km od Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym, poprzedzone będą prelekcją, w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym oraz projekcją filmu dot. turystyki konnej na Łódzkim Szlaku Konnym, jako przykładu kwalifikowanej turystyki na obszarach leśnych i przyrodniczo chronionych.

Po zrealizowanych spotkaniach ekologiczno-artystycznych odbędą się 3 konkursy na najlepsze prace zainspirowane spotkaniami warsztatowymi: