Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =

ŁÓDZKIE SPOTKANIA Z PIOSENKĄ ŻEGLARSKĄ KUBRYK


Informacje: www.czteryrefy.pl/kubryk
muzyka@ldk.lodz.pl
ŁDK, Traugutta 18, tel. 797 326 173


HISTORIA KUBRYKU:

 Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską,  to znana w kraju  impreza folkowa od lat ciesząca się w Łodzi dużą popularnością. Od samego początku istnienia KUBRYKU staramy się pokazywać to, co najbardziej wartościowe w nurcie piosenki żeglarskiej, a więc wykonawców interesujących, prezentujących wysoki poziom artystyczny, ciekawy repertuar oraz potrafiących jednocześnie porwać publiczność do wspólnej zabawy. Gospodarzem wszystkich dotychczasowych Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską jest doskonale znana w Łodzi szantowa grupa Cztery Refy. Atrakcyjność imprezy wynika głównie z założenia, by prezentować nie tylko zespoły i solistów z Polski, lecz również zagranicznych wykonawców grających morski folk.

Na KUBRYKU występowali wielokrotnie znani i lubiani wykonawcy m.in. Nord Wind, Banana Boat, Wikingowie, Segars, The Pioruners, Cztery Refy, Mechanicy Shanty, Perły i Łotry Szanghaju, Qftry, Marek Siurawski, Jerzy Porębski, a także Ken Stephens, Bosun's Call (Anglia), Irish Stew (Fryzja), John Townley (USA). W trakcie Kubryku organizowany jest również konkurs debiutów do którego zachęcamy młodych solistów oraz zespoły. W trakcie trzydziestu trzech edycji Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską pojawił się szeroki wachlarz artystów wykonujących szanty, ballady morskie, pieśni kubryku. Tutaj właśnie dostrzeżono także wiele młodych, nie odkrytych jeszcze talentów muzyki folkowej. Ważną sprawą jest również to, że publiczność zawsze mamy znakomitą, żywiołowo reagującą na folkowe rytmy i muzykę.

W trakcie minionych cyklicznych Łódzkich Spotkań z Piosenka Żeglarską KUBRYK ich organizatorami byli: Łódzki Dom Kultury, Fundacja Gniazdo Piratów, Oficyna Wydawniczo-Promocyjna JOTER-MUSIC, Fundacja Kubryk . Informacje dostępne są również na stronach internetowych www.kubryk.szanty.pl; www.joter.pl; www.lodznahoryzoncie.pl