Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =

Łódzki Dom Kultury zakończył realizację projektu badawczego „Wpływ zmiany formuły działania Łódzkiego Domu Kultury na partycypację w kulturze mieszkańców województwa łódzkiego” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Obserwatorium Kultury. Celem badania była diagnoza zmian jakie zaistniały we współpracy Łódzkiego Domu Kultury z ośrodkami kultury w regionie łódzkim po Kongresie Kultury 2011 w Łodzi, który zapoczątkował wdrażanie przez ŁDK rewolucyjnej strategii proregionalnej.

Celem badania było sprawdzenie, czy zmiana formuły funkcjonowania ŁDK przekłada się na realne uczestnictwo w kulturze mieszkańców województwa łódzkiego.

W ramach badania zrealizowana została:

  • diagnoza zmian w zasięgu i charakterze współpracy instytucji kultury w regionie;
  • analiza zmian jakości współpracy pomiędzy ŁDK a placówkami kultury w regionie;
  • analiza przekładalności zmian oraz określenie ich kierunku w charakterze, zasięgu i częstości udziału w kulturze mieszkańców regionu łódzkiego.

Badanie posłużyło określeniu poziomu zmian jakie zaszły na przestrzeni ostatnich 6 lat we współpracy ŁDK z centrami kultury w województwie łódzkim. Na podstawie diagnozy stworzony został dalszy plan współpracy pomiędzy placówkami kultury w łódzkim z uwzględnieniem aktualnych potrzeb mieszkańców województwa łódzkiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

>>RAPORT<<

Załączniki artykułu

FINAŁ Raport LDK2015 (Pobrań: 689)