Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =„Łódzkie pełne kultury - III edycja” to kontynuacja realizowanego przez Łódzki Dom Kultury w latach 2017-2018 projektu edukacyjnego upowszechniającego kulturę w regionie. Przedsięwzięcie ma na celu umożliwienie osobom z oddalonych od stolicy województwa rejonów dostępu do oferty instytucji kultury mieszczących się w Łodzi, a poprzez to kształtowanie świadomych odbiorców kultury oraz przekazanie praktycznych narzędzi do realizacji edukacji kulturalnej.

Biorący udział w projekcie uczniowie, nauczyciele i animatorzy zostaną zapoznani z bogatą ofertą trzech łódzkich instytucji kulturalnych: Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Teatru Wielkiego w Łodzi i Muzeum Miasta Łodzi.

W trakcie projektu będzie realizowany program edukacyjny dla dzieci i młodzieży przygotowany przez każdą z wymienionych instytucji partnerskich. Podczas zajęć z muzykami z Filharmonii Łódzkiej uczniowie odkryją sekrety wiolonczeli oraz instrumentów perkusyjnych i dętych a także tajemnice orkiestry. Będą wspólnie muzykować i pisać piosenki, a podczas warsztatów field recordingu zostaną wyczuleni na zróżnicowane krajobrazy dźwiękowe. Na zajęciach prowadzonych przez pracowników Teatru Wielkiego uczniowie poznają specyfikę teatru operowego oraz rozwiną swoją kreatywność za pomocą ćwiczeń w śpiewie i sztuce aktorskiej. Edukatorzy Muzeum Miasta Łodzi wprowdzą ich w tematykę czasu i liczb i zainspirują ich do stworzenia własnego miniaturowego miasta.

Nauczyciele (m.in. edukacji wczesnoszkolnej, artystycznej, poloniści) i animatorzy kultury wezmą z kolei udział w warsztatach, podczas których poznają praktyczne narzędzia pomocne w prowadzeniu zajęć z szeroko pojętej edukacji kulturowej. Dowiedzą się m.in. jak świadomie i prawidłowo korzystać z aparatu głosowego oraz zostaną zaznajomieni z tematem muzykoterapii.

W ramach projektu dzieci i młodzież oraz dorośli wezmą udział w wydarzeniach artystycznych w siedzibach współrealizatorów: koncercie w Filharmonii Łódzkiej, spektaklu w Teatrze Wielkim oraz wizycie w Muzeum Miasta Łodzi.

W trzeciej odsłonie projektu biorą udział uczniowie, nauczyciele i animatorzy kultury z 10 instytucji partnerskich w regionie (w Krośniewicach, Opocznie, Łęczycy, Radomsku, Skierniewicach, Sieradzu, Zduńskiej Woli, Tomaszowie Mazowieckim, Wieruszowie, Tuszynie).
Wszyscy zainteresowani dołączeniem do projektu mogą zapisywać się na zajęcia w lokalnych ośrodkach kultury, które znajdują się na liście:
• Dom Kultury w Łęczycy
• Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach
• Miejski Dom Kultury w Radomsku
• Miejski Dom Kultury w Opocznie
• Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu
• Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
• Miejskie Centrum Kultury w Tuszynie
• Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
• Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli
• Wieruszowski Dom Kultury

Termin realizacji projektu: wrzesień–grudzień 2019

Kontakt:
Natalia Korzeniowska, e-mail: n.korzeniowska@ldk.lodz.pl, tel. 797 326 219
Marta Janiczek, e-mail: m.janiczek@ldk.lodz.pl, tel. 797 326 229

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:
18.09.2019, inauguracja projektu
23.09.2019, pierwsze warsztaty w Zduńskiej Woli i Opocznie
30.09.2019, ŁPK w Tuszynie i Sieradzu
3.10.2019, koncert w Filharmonii i wizyta w Muzeum
7, 8.10.2019, warsztaty w Skierniewicach, Radomsku i Opocznie
13.10.2019, kulturalna niedziela w ramach ŁPK
16, 17, 18.10.2019, zajęcia w Sieradzu, Tuszynie i Łęczycy
22, 24, 25.10.2019, warsztaty w Krośniewicach, Tomaszowie Maz. i Zduńskiej Woli
28-31.10, z wizytami w Tuszynie, Łęczycy, Wieruszowie, Skierniewicach, Tomaszowie Maz., Zduńskiej Woli i Radomsku
4, 8.11, warsztaty w Tomaszowie Maz. i Łęczycy oraz wizyty w Muzeum i Filharmonii
13, 14.11, wizyty w Tuszynie i Krośniewicach
18, 19, 21, 25, 28.11, zajęcia w Radomsku, Tomaszowi Maz., Skierniewicach, Zduńskiej Woli, Krosniewicach i Sieradzu oraz wizyta w Muzeum
2-5.12, warsztaty w Wieruszowie, Łęczycy, Tomaszowie Maz. i Radomsku, wizyta w Muzeum oraz spektakl i mikołajowie podsumowanie w Teatrze
9, 11, 13, 16.12, zajęcia w Opocznie, Krośniewicach, Wieruszowie i Skierniewicach
18.12, finał III edycji

Partnerzy: Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Teatr Wielki w Łodzi, Muzuem Miasta Łodzi, Dom Kultury w Łęczycy, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Opocznie, Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Miejskie Centrum Kultury w Tuszynie, Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli, Wieruszowski Dom Kultury

Projekt „Łódzkie pełne kultury – III edycja” realizowany jest w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.