Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =

Już po raz 27., w Łódzkim Domu Kultury, podczas Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich – ŁóPTA 2014, spotkali się miłośnicy teatru. Prawdziwi pasjonaci i zapaleńcy, po uszy zakochani w Melpomenie przyjechali w tym roku z Kutna, Łodzi, Radomska i Zduńskiej Woli. Ich scenicznym poszukiwaniom i eksperymentom, uważnym i czułym, ale nie pozbawionym budującej krytyki okiem, przyglądało się Jury w składzie: Małgorzata Oracz – aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Małgorzata Górna-Saniternik – znana w Polsce i za granica wybitna projektantka ubiorów scenicznych i filmowych, zajmująca się malarstwem, tkaniną artystyczną i architekturą wnętrz oraz Tomasz Rodowicz – reżyser teatralny, aktor i muzyk, założyciel Stowarzyszenia Teatralnego Chorea.

P R O T O K Ó Ł JURY 27. ŁÓDZKIEGO PRZEGLĄDU TEATRÓW AMATORSKICH – ŁóPTA 2014

Po obejrzeniu 13 spektakli konkursowych JURY w składzie: Małgorzata Oracz, Małgorzata Górna-Saniternik, Tomasz Rodowicz postanowiło przyznać dwie równorzędne I nagrody w wysokości 1200 zł każda oraz tytułu „Najlepszego przedstawienia teatru niezawodowego w województwie łódzkim w 2014 r.” teatrom:

1. TEATROWI CALIFORNIA za spektakl „PIASKOWNICA” (na ręce reżysera Piotra Maszorka)

2. TEATROWI PST za spektakl „ROWEREK” (na ręce reżysera Przemysława Sowy)

Oraz dwie równorzędne II nagrody w wysokości 800 zł każda teatrom:

1. GRUPIE TEATRALNEJ „PLUS 60” za spektakl „Pękające torby papieru” (na ręce reżysera Marka Chronowskiego)

2. GRUPIE TEATRALNEJ „od jutra” za spektakl „Histeryjki polskie” (na ręce reżysera Krzysztofa Ryzlaka)

Nominację do „37. Łódzkich Spotkań Teatralnych – Człowiekiem miedzy oczy – festiwal teatralny w województwie łódzkim” otrzymuje: Teatr California ze spektaklem „Piaskownica”