Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Rozstrzygnięto konkurs na współorganizację projektów kulturalnych z samorządowymi instytucjami kultury z województwa łódzkiego w 2019 r. Wsparcie finansowe otrzyma 11 instytucji na łączną kwotę 70 480 zł.

Siódma już edycja konkursu związana jest z obchodami w województwie łódzkim Ogólnopolskiego Roku Stanisława Moniuszki 2019 w 200. rocznicę urodzin kompozytora.

W związku z tym ogłoszenie konkursowe, skierowane do samorządowych instytucji kultury z terenu województwa łódzkiego, dotyczyło realizacji zadań związanych z promocją i popularyzacją twórczości i postaci wybitnego polskiego kompozytora – Stanisława Moniuszki.

O wsparcie finansowe ubiegało się 11 samorządowych instytucji kultury z regionu. W ramach dofinansowania projektów zrealizowane zostaną różnorodne formy aktywności: koncerty, konkursy plastyczne i wokalne, wystawy, warsztaty ilustratorskie, śpiewu i tańca, spektakle teatralne, imprezy plenerowe, a nawet konkurs dla DJ-ów.

Wszystkim instytucjom, które brały udział w konkursie serdecznie gratulujemy.
 

Łódzki Dom Kultury ogłasza drugi, uzupełniający, nabór dotyczący współorganizacji projektów kulturalnych związanych z ogólnopolskimi obchodami Roku Moniuszki w 2019 roku.


Ogłoszenie skierowane jest do samorządowych instytucji kultury z terenu województwa łódzkiego. Ogłoszenie dotyczy realizacji zadań związanych z promocją i popularyzacją twórczości, jak i samej postaci wybitnego polskiego kompozytora – Stanisława Moniuszki. Celem realizacji zadań jest uczczenie 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, wzbogacenie wiedzy na temat życia i twórczości artysty, podniesienie poziomu uczestnictwa w kulturze, a także integracja regionu, budowa oraz wzmacnianie tożsamości regionalnej i więzi pokoleniowej.

Do naboru mogą przystąpić wyłącznie samorządowe instytucje kultury posiadające siedzibę na terenie województwa łódzkiego, z wyłączeniem Łodzi, takie jak domy i ośrodki kultury, muzea i biblioteki zamierzające zrealizować projekty związane z efektywnym wykorzystaniem swoich zasobów i powiązaniem działalności z potrzebami lokalnej społeczności.
Instytucje, które otrzymały dofinansowanie w I naborze są wyłączone z możliwości ponownego złożenia wniosku.

Na współorganizację projektów kulturalnych związanych z ogólnopolskimi obchodami Roku Moniuszki 2019 r. Łódzki Dom Kultury przeznaczył w drugim naborze środki finansowe w wysokości 29 520 zł.

Termin nadsyłania wniosków na konkurs upływa z dniem 9 sierpnia 2019 r., do godz. 16.00.

Niezbędne dokumenty do pobrania w załącznikach, logotypy znajdują się w galerii zdjęć.

Kontakt w sprawach:
• merytorycznych – Ewelina Skorupa, tel. 797 326 216, e-mail: ldk@ldk.lodz.pl
• formalno-rachunkowych – Grażyna Stepińska-Marciniak, tel. 797 326 178, e-mail: g.marciniak@ldk.lodz.pl

Załączniki artykułu

stopka - negatyw (Pobrań: 129)
stopka - kolorowa (Pobrań: 135)
stopka - czarno-biała (Pobrań: 125)
Zal 3 - sprawozdanie (Pobrań: 302)
Zal 2 - wniosek (Pobrań: 326)
Zal 1 - Umowa (Pobrań: 310)
logo_wpkwl (Pobrań: 194)
logo_wpkwl (Pobrań: 393)
logo_wpkwl (Pobrań: 150)
LOGO_przezroczyste (Pobrań: 152)