Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Misją KWADRATURKI jest rozpowszechnianie wartościowej literatury dla dzieci. Publikacje wydawnictwa wprowadzają najmłodszych czytelników w świat zasad i wartości oraz w dowcipny sposób uczyć, jak radzić sobie z wyzwaniami życia codziennego.

Pierwsza książka Wydawnictwa KWADRATURKA powstała z okazji jubileuszowej, 45. edycji „Świerszczykowych wierszyków” – regionalnego konkursu recytatorskiego dla najmłodszych, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci, nauczycieli i rodziców.

Premierowa publikacja pt. „O Myszce, Burku i Kiszonym Ogórku, czyli Świerszczykowe wierszyki” została napisana przez Jolantę Horodecką-Wieczorek – autorkę popularnych książek dla dzieci. Natomiast ilustracje do bajki to najlepsze prace laureatów konkursu plastycznego, który został przygotowany dla dzieci z całego województwa łódzkiego.

Książka powstała dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach projektu „Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką”.