Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =

Znamy godziny przesłuchań - Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

Zapraszamy do zapoznania się z ramowym harmonogramem przesłuchań do I Ogólnopolskiego Konkursu im. Stanisława Jopka w województwie łódzkim. Już 6 października ponad 40 osób z naszego regionu spróbuje swoich sił w wykonywaniu utworów z repertuaru "Mazowsza", a najlepsi przejdą do kolejnego etapu konkursu.
Organizatorem Konkursu jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. T. Sygietyńskiego „Mazowsze”. Partnerem regionalnym Konkursu w województwie łódzkim został Łódzki Dom Kultury.

Celem Konkursu jest popularyzacja utworów z repertuaru Zespołu „Mazowsze", a także szeroko pojętego polskiego folkloru oraz  dowartościowanie śpiewu, coraz częściej niedocenianej składowej ludzkiego życia.

Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap odbędzie się w 16 instytucjach partnerskich w całej Polsce. W województwie łódzkim będzie to Łódzki Dom Kultury. Zwycięzcy rywalizacji regionalnych zostaną zaproszeni do drugiego etapu, który odbędzie się w siedzibie Zespołu „Mazowsze” w Otrębusach. Laureaci Konkursu wystąpią podczas Koncertu Galowego wraz z chórem, orkiestrą i baletem PZLPiT „Mazowsze”.

I Etap Przesłuchań Regionalnych dla województwa łódzkiego odbędzie się w dniach 6 października 2019 r. w Łódzkim Domu Kultury, przy ul. Traugutta 18.

II Etap Konkursu wraz z Koncertem Galowym odbędzie się w dniach 23-26 października 2019 r. w siedzibie PZLPiT „Mazowsze” w Karolinie – Otrębusy pod Warszawą.

Zwycięzcy Konkursu (w każdej kategorii wiekowej) uhonorowani zostaną nagrodami pieniężnymi:
I Nagroda – 6 000 zł
II Nagroda – 4 000 zł
III Nagroda – 2 000 zł
W regulaminie przewidziano także dodatkowe wyróżnienia.

Godziny podane w harmonogramie mogą ulec zmianie.

Przesłuchania odbędą się w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury.

Zapraszamy!

Załączniki artykułu

  • 06-10-2019 - 06-10-2019

Kategoria

Muzyka