Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =

Drodzy Uczestnicy "Świerszczykowych wierszyków", za nami 49. Edycja konkursu.

Do ścisłego finału konkursu recytatorskiego przeszło 60 uczestników z całego województwa. Trzy dwuosobowe komisje jurorskie, wybrały 6 najlepszych małych recytatorów, którzy otrzymali również honorowy tytuł "Mistrza słowa".

Do tego zacnego grona należą: Patrycja Dećko (SP nr 2 w Skierniewicach), Nikodem Strojny (SP nr 7 w Skierniewicach), Leon Ginter (Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie), Laura Pielesiak (SP w Kurowicach), Zofia Słomińska (SP w Rąbieniu) i Kacper Stoliński (SP w Wilczkowicach).

Na konkurs plastyczny "Mały Przyrodnik" przyszło 90 prac. Najlepsza z nich zostanie plakatem przyszłorocznej edycji "Świerszczykowych wierszyków". Autorką pracy jest Michalina Zieleniewska (Przedszkole Miejskie nr 58 w Łodzi).

Pełną listę nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych znajdziecie w protokole obrad jury.

Przepełnia nas wielka radość, iż mimo trzyletniej przerwy w edycji konkursu, tak wiele dzieci wzięło w nim udział. Napawa nas radością fakt, że w naszym województwie jest tak wielu wspaniałych małych recytatorów i plastyków.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również weźmiecie udział w konkursie i z równie wielkim entuzjazmem przyjedziecie do nas w przyszłym roku. 

Gratulujemy Wam serdecznie i do zobaczenia za rok!

Świerszczykowe wierszyki to jeden z najstarszych konkursów recytatorskich dla dzieci. Kierowany jest do uczniów szkół podstawowych w wieku od 6 do 11 lat. Mogą brać w nim udział dzieci młodsze, pod warunkiem, że w danym roku rozpoczną edukację w I klasie. W latach 2014-2018 roku, konkurs otrzymywał dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wracamy po 3 latach przerwy do pierwotnej formuły. W skład Świerszczykowych wierszyków wchodzi konkurs recytatorski oraz konkurs plastyczny "Mały Przyrodnik" (najlepsza praca zostanie tłem przyszłorocznej edycji Świerszczykowych wierszyków). Zapraszamy do udziału dzieci zarówno z Łodzi jak i z Województwa Łódzkiego.