unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =

FINAŁ 33. EDYCJA PRZEGLĄDU! [kliknij po szczegóły]


Z inicjatywy Mariana Glinkowskiego w 1988 roku zorganizowano pierwszą edycję Przeglądu. Dla wielu wykonawców i widzów jest on najważniejszym festiwalem teatru nieinstytucjonalnego w Łodzi i województwie łódzkim. W kuluarach często mówi się o wysokiej jakości artystycznej przedstawień, co w obiegowej opinii krążącej po Polsce przyczynia się do zaliczania ŁóPTY do jednego z najważniejszych przeglądów tego typu. Laureatów z Łodzi często nagradzano na festiwalach teatralnych w całej Polsce.


Ideą przeglądu jest konfrontowanie pracy teatralnej z jurorami, publicznością, twórcami oraz kształtowanie warsztatu i praktyki scenicznej poszczególnych grup. Najlepsze przedstawienie może otrzymać nominację do Łódzkich Spotkań Teatralnych.


Co roku w pierwszej połowie października w Łódzkim Domu Kultury spotyka się około 20 zespołów teatralnych z województwa łódzkiego z ponad dwoma tysiącami swoich sympatyków.

30 letni dorobek ŁóPTA:

  • 483 przedstawień teatralnych
  • 109 Forów Dyskusyjnych z udziałem jurorów, publiczności, twórców i recenzentów teatralnych
  • 74 numerów Gazety Festiwalowej w tym wydania w wersji elektronicznej (ukazuje się od 1992 roku) od 2000 roku znana jest jako ŁóPTAK
  • 20 teatralnych działań kooperacyjnych (dofinansowanych z programu operacyjnego Rozwój inicjatyw lokalnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego)
  • 3 koncerty muzyczne
  • 4 imprezy towarzyszące  min. spotkanie z Antonim Liberą; Plakat unikatowy Tadeusza Piechury