Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =

36. edycja Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich - ŁóPTA 2023


Przed nami 36 edycja Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich ŁóPTA.
Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2023 r.

Poniżej kilka ważnych informacji:

Zmieniają się miejsca prezentacji spektakli. Pierwszy raz od 35 lat spektakle będziemy oglądać nie na Traugutta 18, a w Teatrze im. Stefana Jaracza (w salach Kameralnej i Małej), a także w specjalnie przygotowanej na tę okazję sali w Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Zobaczymy 25 spektakli z całego kraju.

Po raz pierwszy wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny. Należy jednak odebrać bezpłatne wejściówki. Będą do odbioru w naszej nowej tymczasowej siedzibie na ul. Dowborczyków 18 od 21 listopada w godz. 8:00 - 16:30, oraz w dniach trwania ŁóPTY w Teatrze im. Stefana Jaracza.

Liczba wejściówek jest ograniczona! Możecie też telefonicznie zarezerwować wejściówki, pod nr 797-326-199 lub 797-326-231 (odbiór zarezerwowanych wejściówek najpóźniej do 30 listopada na Dowborczyków 18).

To, co pozostaje niezmienne, to oczywiście wieczorne omówienia spektakli otwarte dla widzów i nasza gazetka festiwalowa, czyli ŁóPTAk (oczywiście w wersji elektronicznej).

Wasze Organizatorki
Gabriela Synowiec i Ewa Jagiełło

KONTAKT:
Zespół ds. Teatralnych
Gabriela Synowiec, 797 326 199
Ewa Jagiełło, 797 326 231, e-mail: teatr@ldk.lodz.pl


Bądźcie z nami i dyskutujcie na grupie: Teatr, ŁóPTA w ŁDKZ inicjatywy Mariana Glinkowskiego w 1988 roku zorganizowano pierwszą edycję Przeglądu. Dla wielu wykonawców i widzów jest on najważniejszym festiwalem teatru nieinstytucjonalnego w Łodzi i województwie łódzkim. W kuluarach często mówi się o wysokiej jakości artystycznej przedstawień, co w obiegowej opinii krążącej po Polsce przyczynia się do zaliczania ŁóPTY do jednego z najważniejszych przeglądów tego typu. Laureatów z Łodzi często nagradzano na festiwalach teatralnych w całej Polsce. Od 6 lat ŁóPTA ma rangę ogólnopolską i jest jedynym w Polsce przeglądem teatrów amatorskich o formule otwartej.

Ideą przeglądu jest konfrontowanie pracy teatralnej z jurorami, publicznością, twórcami oraz kształtowanie warsztatu i praktyki scenicznej poszczególnych grup. Do roku 2018, najlepsze przedstawienie było nominowane do Łódzkich Spotkań Teatralnych.

35 letni dorobek ŁóPTA:

  • 545 przedstawień teatralnych
  • 117 Forów Dyskusyjnych z udziałem jurorów, publiczności, twórców i recenzentów teatralnych
  • 82 numery Gazety Festiwalowej w tym wydania w wersji elektronicznej (ukazuje się od 1992 roku) od 2000 roku znana jest jako ŁóPTAK
  • 20 teatralnych działań kooperacyjnych (dofinansowanych z programu operacyjnego Rozwój inicjatyw lokalnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego)
  • 3 koncerty muzyczne
  • 4 imprezy towarzyszące  min. spotkanie z Antonim Liberą; Plakat unikatowy Tadeusza Piechury

Załączniki artykułu

Regulamin ŁÓPTA (Pobrań: 205)