Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =

Podczas spotkania proces definiowania nowej polityki gromadzenia zbiorów w Muzeum Etnograficznym w Krakowie przybliżył uczestnikom Antoni Bartosz z Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie, o dokumentowaniu codzienności opowiedziała Magdalena Kwiecińska z Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem a w świat „ładnych” kolekcji wprowadziła Alicja Woźniak z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Uczestnicy dowiedzieli się także jak powstała i rozwijała się kolekcja XX i XXI wieku w Muzeum Sztuki w Łodzi.

Spotkanie było również okazją do zaprezentowania dwóch publikacji: Katalogu zbiorów Działu Widowisk Lalkowych Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi i I Biuletynu Muzealnego wydanego przez Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku.

Wieczór uświetnił koncert Chóru Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki w Radomsku w Klasztorze oo. Franciszkanów.

W piątek zaplanowano zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Radomsku. Przedstawiciele muzeów z naszego regionu obejrzeli wystawy: „Gabinet Stanisława Sankowskiego”, „Pradzieje Ziemi Radomszczańskiej”, „Z dziejów miasta Radomska”, „W okupowanym Radomsku”, „Powojenne Radomsko 1945 – 1989. Opowieść o PRL”, „Życie wsi radomszczańskiej na przełomie XIX i XX wieku”, „Zbiory sztuki w radomszczańskim muzeum”, „Był taki pan – Leon Wyczółkowski. Malarstwo, rysunek, grafika” (ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy), a także wzięli udział w wernisażu wystawy fotograficznej Joanny Sidorowicz „Chasydzi” będącej członkiem Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

A na zakończenie uczestnicy odwiedzili Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich w Radomsku.

Organizatorzy: Łódzki Dom Kultury, Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku