Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =

W dniach 23-24 listopada 2017 r. muzealnicy z całego regionu spotkali się na 11. Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego.
Podczas jesiennej odsłony spotkań muzealniczych, przygotowanej przez Łódzki Dom Kultury i Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego, uczestnicy rozmawiali o strategii komunikacji i wizerunku muzeum w sieci.
Szczególna uwaga poświęcona została redystrybucji dóbr kultury, wizualnej komunikacji z wykorzystaniem Instagrama i Facebooka,  copywritingu w Internecie, a także blogom.
Pierwszy dzień konferencji zakończył koncert "Szlagiery dwudziestolecia międzywojennego" w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego Sonanto.
Integralną częścią każdej konferencji jest zwiedzanie atrakcji znajdujących się w mieście, w którym się ona odbywa lub w jego okolicach. Tym razem muzealnicy z województwa łódzkiego odwiedzili Skansen Rzeki Pilicy i Podziemną Trasę Turystyczną „Groty Nagórzyckie”.
Listopadowe spotkanie było także okazją do świętowania jubileuszu 90-lecia istnienia tomaszowskiego muzeum. 24 listopada w Sali Obrad Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim zebrani goście poznali historię działalności Muzeum w Tomaszowie, prezentowane wystawy, w tym także "Reminiscencje. Uwolnionie z magazynów. Muzealia okiem nie muzelników" i "Na linii czasu... 90 lat tomaszowskiego muzeum", a także zrealizowane projekty. Niespodzianką dla uczestników była wizyta białych dam, które niezwykłą opowieścią zaprosiły do zwiedzania tomaszowskiego muzeum.