unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =250 osób uczestniczyło w finale Kolorowej Lokomotywy, projektu który łączy ze sobą kulturę i ekologię i co roku zabiera na wycieczki 1000 dzieci z województwa łódzkiego.

Podczas uroczystego finału zostały roztrzygnięte 4 konkursy zorganizowane dla uczestników projektu oraz konkurs medialny pn. Promujemy ekologię skierowany do 15 partnerskich instytucji kultury z województwa łódzkiego.

Na uczestników finału czekała wata cukrowa oraz spektakl o tematyce ekologicznej teatru Pomarańczowy Cylinder.

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, w tym Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego - Pan Hieronim Andrzejewski oraz opiekun Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole - Pan Paweł Kowalski.

Partnerami projektu byli: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Łódzki oraz Leśna Osada Edukacyjna w Kole.

Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


Zadaniem projektu było połączenie warsztatów artystycznych z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia. Działania warsztatowe miały za zadanie edukować i pobudzić w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne, obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska. W oparciu o kształtowaną świadomość ekologiczną uczestnicy zostali ukierunkowani na obudzenie talentów i pasji w działaniach artystycznych inspirowanych przyrodą regionu. Dodatkowo projekt ukierunkowany był na promocję walorów przyrodniczych regionu na teranie 7 Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Odbiorcy projektu edukowani byli z tradycji, potencjału i możliwości jakie płyną z materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu łódzkiego bazującego na plonach ziemi. Tworzone artefakty artystyczne były stricte ekologiczne, warsztaty realizowane bowiem były przede wszystkim poprzez zużycie materiałów naturalnych oraz wtórnych.

W roku 2019 uczestnikami projektu były dzieci w wieku 7-12 lat z 14 miast województwa łódzkiego: Bełchatowa, Radomska, Zelowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Opoczna, Wielunia, Sieradza, Zduńskiej Woli, Koluszek, Sulejowa, Skierniewic, Tuszyna i Kutna.


Instytucje kultury Województwa Łódzkiego, które brały udział w projekcie:

1. Miejski Dom Kultury w Radomsku
2. Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
3. Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
4. Dom Kultury w Zelowie
5. Stowarzyszenie SIMARE i Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim.
6. Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
7. Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie
8. Miejski Dom Kultury Zduńskowolskie Centrum Integracji RATUSZ w Zduńskiej Woli
9. Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu
10. Miejskie Centrum Kultury im. Wł.St. Reymonta w Tuszynie
11. Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach
12. Wieluński Dom Kultury
13. Miejski Dom Kultury w Opocznie
14. Kutnowski Dom KulturyKontakt do koordynatorów:
Malwina Paroń tel. 797-326-197, m.paron@ldk.lodz.pl
Dominika Bernacka tel. 797-326-177, d.bernacka@ldk.lodz.pl