Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Projekt obejmuje realizację 6 typów warsztatów, które bazują na idei recyklingu:

1. Tkanina, warsztat z tkaniny i koronki
Na warsztatach odbiorcy poznają techniki wykonywania drobnych przedmiotów artystycznych z różnych rodzajów tkanin, koronek, tiulu, nici, włóczki, pasmanterii, itp., które zostały przeznaczone do wyrzucenia, a jednak w tym wypadku dano im „drugie życie”. Użyte materiały poddane zostaną fizycznemu recyklingowi.

2. Tkanina, warsztat z filcowania na mokro.
Uczestnicy wykonają unikatowe płaskie kompozycje kolorystyczne bądź drobne przedmioty dekoracyjne, które będą stanowiły elementy ubioru i scenografii. Do warsztatów zostaną wykorzystane odrzuty i resztki wełny czesankowej.

3. Tkanina, warsztat z projektowania ubiorów i elementów scenograficznych z surowców odzyskanych.
Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z metodami konstruowania ubiorów scenicznych oraz elementów scenograficznych z materiałów odzyskanych: papieru, tektury, tkanin, włókien.

4. Papier, warsztat odzyskiwania i produkcji papieru
Zostanie zaprezentowany proces powstawania papieru z surowców wtórnych. Uczestnicy warsztatu będą mogli przekonać się na własne oczy, jak mało skomplikowane jest uzyskanie papieru ze słomy czy drewna i co trzeba zrobić, aby ten papier uzyskać. Za tworzywo do robienia papieru zostaną wykorzystane zmiażdżone i rozdrobnione włókna roślinne, np. słomy.

5. Warsztaty ze scenografii ekologicznej - inspiracja architekturą biomorficzną
Warsztaty mają na celu zapoznanie uczestników z rozwiązaniami pro-środowiskowymi szczególnie dotyczącymi przestrzeni publicznych. W trakcie zajęć zostaną wykonane elementy dekoracji nawiązujące do proekologicznych rozwiązań architektonicznych m.in. z tektury.

6. Warsztat teatralny
Realizowany będą na terenie powiatowych/gminnych/miejsko-gminnych centrów kultury do wiersza „Ptasie radio”. Autorami scenariusza spektakli będą nauczyciele i animatorzy kultury z placówek partnerskich. Aktorami zaś dzieci z placówek partnerskich.