Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =

GRAFFITI – SZTUKA MIASTA 4

29 kwietnia rusza 4 edycja projektu „Graffiti – sztuka miasta”. W tym roku hasło przewodnie to „Malujemy z Tuwimem”. W warsztatach street art’u weźmie udział młodzież z Bełchatowa, Pabianic, Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi. Uczestnicy wspólnie z profesjonalnymi twórcami namalują murale, które będą ilustrować twórczość Juliana Tuwima.

29 kwietnia rusza 4 edycja projektu „Graffiti – sztuka miasta”. W tym roku hasło przewodnie to „Malujemy z Tuwimem”. W warsztatach street art’u weźmie udział młodzież z Bełchatowa, Pabianic, Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi. Uczestnicy wspólnie z profesjonalnymi twórcami namalują murale, które będą ilustrować twórczość Juliana Tuwima. Wszystkie etapy projektu „Graffiti – sztuka miasta 4” wzbogacać będą imprezy o charakterze rodzinnego festynu z happeningami, zabawami artystycznymi i konkursami oraz spotkaniami z twórcami street artu, hip-hopu i beatboxu. Pierwsze spotkanie z Graffiti odbędzie się 29 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim na terenie przy Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Browarna 7.

Łódzki Dom Kultury po raz czwarty organizuje warsztaty street artu, które odbędą się na terenie województwa łódzkiego. W projekcie „Graffiti – sztuka miasta 4” weźmie udział młodzież z Bełchatowa, Pabianic, Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi. Uczestnicy wspólnie z profesjonalnymi twórcami namalują murale, które będą ilustrować twórczość Juliana Tuwima.

Projekt skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zaproponuje nowe formy edukacyjne w dziedzinach artystycznych, które wywodzą się ze sztuki ulicy, a w ostatnim czasie zyskały znaczącą popularność szczególnie wśród młodzieży, ale i większą rozpoznawalność na tle sztuk tradycyjnych oraz akceptację i zainteresowanie odbiorców kultury. Mimo to niezmiernie ważne jest dalsze przełamywanie schematów myślenia o graffiti wyłącznie, jako o wandalizmie, a nie o sztuce, szczególnie w mniejszych miastach. Równie ważne jest kształcenie lokalnych kadr kultury oraz udostępnienie na podstawie wolnych licencji materiałów edukacyjnych i dokumentacji powstałej z realizacji działań w poprzednich edycjach, gdyż każde kolejne działania dają nowe efekty, zwiększając potencjał edukacji kulturalnej w województwie łódzkim.

Warsztaty:

Tomaszów Maz. – 29 kwietnia

Bełchatów – 25 maja

Pabianice – 15 czerwca

Malowanie graffiti wielkopowierzchniowego:

Tomaszów Maz. – 18 maja

Bełchatów – 22 czerwca

Pabianice – 29 czerwca

Wielki finał –  Łódź 13 lipca

Organizatorem przedsięwzięcia jest Łódzki Dom Kultury przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Na Co Dzień i Od Święta” z udziałem Domu Dziecka nr 2 w Łodzi, Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie, Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach, Miejskiego Ośrodka Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Środowiskowego Hufca Pracy w Łodzi. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.