unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =

KONCERT MACIEJ TUBIS SOLO

Ceniony łódzki pianista ponownie w Łódzkim Domu Kultury tym razem solo!
📅 28 września 2022, godz. 19:00
📍 sala kolumnowa ŁDK
🎫 bilety online: https://bit.ly/3cm52pF
🎫 bilety stacjonarnie: recepcja ŁDK - ul. Traugutta 18 (wejście od ulicy Kilińskiego), pon.-niedz. w godzinach 12:00-20:00.

MACIEJ TUBIS to artysta, który swój unikalny styl wykreował poprzez autorskie kompozycje jako lider zespołu Tubis Trio. Muzyk poszukujący, który nie stroni od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Ten wykształcony klasycznie pianista, zakochany w tym instrumencie i oddany wrażliwości jaką daje solowe obcowanie z nim, wyda we wrześniu 2022 roku swoją pierwszą solową płytę zatytułowaną MACIEJ TUBIS: SOLO / KOMEDA: REFLECTIONS.

Pierwszy singiel z nadchodzącej solowej płyty Macieja Tubisa z kompozycjami Krzysztofa Komedy:


W tym roku muzyk obronił w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi doktorat o wpływie muzyki klasycznej na estetykę improwizacji i postanowił nagrać utwory Krzysztofa Komedy, aby zaprezentować swoje poszukiwania oraz swoją wizję pianistyki solowej szerszej publiczności i fanom swojej twórczości.
Dotychczasowe inspiracje pianisty muzyką minimalistyczną zostały uzupełnione wpływami muzyki elektronicznej, filmowej i neoklasycznej. Głównym pierwiastkiem pozostaje jednak improwizacja, która jednak nie zaciera melodyjności, fraz i tematów charakterystycznych dla twórczości Krzysztofa Komedy.
Ten niespotykany dotychczas konglomerat prowadzi do skojarzeń ze współczesną muzyką filmową, a przecież muzyka Komedy najlepiej odnajdywała się właśnie na srebrnym ekranie.
W repertuarze znajdzie się legendarna „Kołysanka Rosemary”, ale w zaskakująco śmiałej interpretacji. Ten, jak i kilka innych utworów („Prawo i pięść”, „Start”), zostały poszerzone o dodatkowe instrumentarium, a całość będzie przeplatana fortepianem solo („Moja ballada”, „Po katastrofie”) i swingującym motywem z filmu „Dwaj ludzie z szafą”.
Podczas koncertu, Maciej Tubis zaprezentuje również kilka autorskich utworów, które znajdą się na jego kolejnej solowej płycie.
Melomani szukający współczesnego ujęcia fortepianu w syntezie wielu stylów, ale z pierwiastkiem energii i nieprzewidywalności, nie powinni przegapić tego koncertu.