unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =

Kurs plastyczny dla niewtajemniczonych

Rozpoczynamy nowy cykl dla wszystkich osób, które nigdy nie rysowały, nie malowały, nie rzeźbiły i nie projektowały.
Nasz instruktor Jacek Świgulski opowie nam w przystępny sposób od czego zacząć swoją przygodę ze sztukami plastycznymi. Jak skomponować obraz, jakie materiały wybrać, jak przygotować podłoże malarskie? Tego i wiele innych przydatnych i praktycznych wskazówek będzie można zaczerpnąć z naszych kursów. Każdy odcinek będzie dotyczył innego zagadnienia. 

Zachęcamy do obejrzenia odcinków z serii:
JACEK ŚWIGULSKI (ur. 1977 w Łodzi)

Absolwent Wydziału Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem zrealizował w 2006 roku w Pracowni Malarstwa adiunkta Włodzimierza Morawskiego oraz Pracowni Rysunku adiunkta Tadeusza Wodzińskiego. W trakcie studiów otrzymał stypendium rządu duńskiego. W latach 1997- 2001 studiował także filozofię i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Dwukrotnie został wymieniony w Kompasie Młodej Sztuki – rankingu artystów opublikowanym na łamach Rzeczypospolitej. Od roku 2000 regularnie wystawia prace w państwowych i prywatnych galeriach sztuki w całej Polsce.

W swoim dorobku ma już kilkadziesiąt wystaw indywidualnych. Stale współpracuje z liczącymi się galeriami komercyjnymi w kraju, a jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Anglii i Szwajcarii.

Od 2006 roku prowadzi w Łódzkim Domu Kultury Pracownię Malarstwa i Rysunku „Pracownię 413”, która jest autorską pracownią plastyczną. Z założenia jest to miejsce przyjazne, wolne od wszelkich napięć i właściwie też pozasystemowe, gdzie wszystko oprócz chęci do pracy ma zdecydowanie mniejsze znaczenie. Adresatem Pracowni 413 są osoby w różnym wieku, z różnym doświadczeniem plastycznym i z różnymi planami na przyszłość (artystyczną), dla których sztuka nie jest zjawiskiem obojętnym.

Kategoria

Sztuka