Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =

Łódzkie pełne kultury w Tuszynie i Sieradzu

30 września odbyły się kolejne warsztaty w amach III edycji Łódzkie pełne kultury. Tym razem łódzcy artyści i edukatorzy odwiedzili Tuszyn i Sieradz.
W Tuszynie zajęcia poprowadzili Dagny Konopacka-Maćkowiak oraz Michał Jan Barański. Przygotowaną na ten dzień propozycją warsztatu dla dzieci były zajęcia wokalno-aktorskie, natomiast spotkanie dedykowane dorosłym uczestnikom projektu poświęcone było emisji i higieny głosu.

Tego samego dnia Łódzkie pełne kultury zawitało do Sieradza, gdzie Cezary Pawlak opowiedział o tajnikach heraldyki w trakcie zajęć o nazwie "Znacz swój znak?". Uczestnicy poznali wtedy również historię i symbolikę polskiego godła, a także herbu własnego miasta. Dzięki zdobytej wiedzy w części plastycznej zajęć dzieci wykonały własny herb, będący ich znakiem rozpoznawczym.

Dagny Konopacka-Maćkowiak – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Od 2013 r. związana z Teatrem Wielkim w Łodzi jako artystka chóru, gdzie można ją zobaczyć m.in. w roli Marty w operze Straszny dwór Stanisława Moniuszki. Od 2017 r. prowadzi w Teatrze Wielkim w Łodzi warsztaty wokalne.

Michał Jan Barański – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Zastępca kierownika chóru Teatru Wielkiego w Łodzi, kierownik artystyczny Łódzkiego Chóru Teatralnego „Verdiana”, dyrygent Chóru Żeńskiego „Eufeme”, aktywny dyrygent, artysta sceniczny, śpiewak i pedagog. Juror konkursów wokalnych i chóralnych.

Cezary Pawlak – pracownik Działu Edukacji Muzeum Miasta Łodzi na stanowisku kustosza. Z wykształcenia historyk. Edukator, nauczyciel, koordynator projektów wystawienniczych i edukacyjnych. Zaangażowany w działalność społeczną na rzecz ochrony wartości historyczno-zabytkowych, szczególnie dotyczącą łódzkiego wielowyznaniowego Cmentarza Starego.

Łódzkie pełne kultury – III edycja – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kategoria

Wiadomości