Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =

NABÓR - 5 MINUT DLA OBERKA 2024

Zapraszamy do udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tańca i Muzyki Ludowej im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”, która odbędzie się 19 października 2024 r. 
W tym roku tancerze zmierzą się w dwóch kategoriach:
  • pary autentyczne
  • kapele ludowe.

„5 MINUT DLA OBERKA” to nie tylko zmagania konkursowe, ale także szansa na międzypokoleniową wymianę doświadczeń i zapoznanie się z formami oberka różniącymi się w zależności od regionu. Po części konkursowej zapraszamy zainteresowanych tańcem tradycyjnym na wspólną potańcówkę przy akompaniamencie kapel ludowych.

Regulamin oraz karty zgłoszenia są dostępne do pobrania w załącznikach.

Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest przesłanie wypełnionego zgłoszenia do 25 września 2024 roku (karta uczestnictwa do pobrania na stronie internetowej Łódzkiego Domu Kultury: www.ldk.lodz.pl) pocztą elektroniczną na adres: osrodekregion@ldk.lodz.pl lub pocztą tradycyjną na NOWY ADRES:
Łódzki Dom Kultury
Dział Dziedzictwa Kulturowego i Folkloru Regionów
ul. Dowborczyków 18
90-019 Łódź

Konkurs, organizowany od 2018 roku, sprzyja kultywowaniu tradycji tanecznych oraz muzycznych, niezależnie od wieku czy reprezentowanego regionu. Umożliwia również pogłębienie wiedzy na temat oberka jako tradycyjnego tańca ludowego i rejestrację wybitnych tancerzy wiejskich – nosicieli tej bogatej tradycji tanecznej. Uzupełnienie formuły konkursu o potańcówkę pozwala na poszerzenie wiedzy na temat tak ważnego elementu dziedzictwa kulturowego w praktyce.


KOORDYNATORZY PROJEKTU:

Dział Dziedzictwa Kulturowego i Folkloru Regionów
ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź
nr tel.: 797 326 176, 797 326 204
e-mail: osrodekregion@ldk.lodz.pl

Miejsce organizacji wydarzenia zostanie opublikowane wkrótce. 

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego

Załączniki artykułu

  • 25-09-2024

Kategoria

Wiadomości