unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

NOC MUZEÓW - FOTORELACJA

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia autorstwa Piotra Zdrzynickiego. 
Pierwsza z nich to indywidualna wystawa fotografii pt. "Amerykański sen Czesława Czaplińskiego" - wybitnego polskiego artysty-fotografa, reportera, dokumentalisty i filmowca, urodzonego w 1953 roku w Łodzi, od 1979 roku mieszkającego w Warszawie i Nowym Jorku. Jego międzynarodowa kariera rozpoczęła się w USA, gdzie fotografował znane osobistości ze świata biznesu, kultury, polityki, sportu.

Ekspozycja w Galerii Imaginarium obejmować będzie ponad sto fotografii z lat 1980-2010, czarno-białych i kolorowych. Fotografie te są pogrupowane tematycznie w cykle, dedykowane bliskim i znaczącym w twórczości Czesława Czaplińskiego postaciom, m.in. Jerzemu Kosińskiemu, Stanisławowi Lemowi, Tadeuszowi Różewiczowi, Ryszardowi Kapuścińskiemu i Zbigniewowi Brzezińskiemu.

Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert pt. „MY WAY”: Rafał Songan – śpiew, Marcin Werner – akompaniament oraz promocja polsko-angielskiego katalogu.

Wystawa w Galerii Imaginarium.
Wernisaż: 14.05.2022 r., godz. 18:00
Link do wydarzenia: klik

12 maja 2022 roku odbyła się konferencja prasowa dotycząca wystawy, w której wzięli udział: Czesław Czapliński, Jacek Wiśniewski (p.o. dyrektora ŁDK), Waldemar Drozd (kurator wystawy) oraz Monika Nowakowska (p.o. kierownika i kuratora Działu Wystawienniczego). Fotorelacja: Piotr Zdrzynicki. 

Drugie wydarzenie to wystawa obrazów olejnych „Doktor Sobchuck i Pan Hyde” Tomasza Sobczaka, która jest rodzajem filozoficznej rozprawy o naturze ludzkiej, szeroko rozumianej przestrzeni „pomiędzy”. Pomiędzy jasnymi i ciemnymi - lub odkrytymi - a tymi nadal odkrywanymi aspektami ludzkiej natury. Jest próbą odpowiedzi, na ile Doktor Sobchuck ukrywa się przed Hydem, na ile Hyde określa Doktora Sobchucka. Artysta zadaje wiele pytań, ale nie spodziewajmy się odnalezienia na jego płótnach jednoznacznych odpowiedzi.

Wystawa w Galerii Nowej.
Wernisaż: 14.05.2022, godz. 20:00
Link do wydarzenia: klik

Trzecim wydarzeniem jest wznowienie wystawy Roberta Jundo "Absens/Nieobecni/Fotografie". W cyklu kolorowych fotografii, które pokazujemy w Galerii FF, autor sięga do historii, tworząc swoiste kadry pamięci, inspirowane archiwalnymi filmami dokumentującymi codzienne życie międzywojennej Łodzi i Warszawy. Interesuje go miejski ruch i energia mieszkańców - dziś anonimowych i fizycznie już nieobecnych. Robert Jundo przywołuje ich jednak w swoich pracach, będących cyfrowym zapisem filmowego obrazu, zatrzymanego i sfotografowanego przezeń a następnie poddanego rozpikselowaniu i rozmyciu, wraz z wszelkimi technicznymi zanieczyszczeniami: filmowymi szumami, zakłóceniami, drganiami, smugami.

Wystawa w Galerii FF.
Wystawa czynna w godzinach: 18:00 - 00:00.

Czwarte wydarzenie to wystawa w Galerii Zewnętrznej ŁDK (od strony ulicy Traugutta) dostępna od 27.04.2022 r. "W poszukiwaniu nowej forMY" to 10 plansz zaprojektowanych przez łódzką grupę POWIDOKI w składzie: Andrzej Bator, Jacek Galewski, Robert Jundo i Maksymilian Max Majewski. 
Więce informacji: klik

Wystawa w Galerii Zewnętrznej.
Wystawa czynna 24h, 7 dni w tygodniu.
  • 14-05-2022 godz 18:00 - 14-05-2022 godz 23:55

Kategoria

Sztuka