Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =

GALERIA IMAGINARIUM

Jedna z najnowocześniejszych przestrzeni wystawienniczych w Łodzi, wyremontowana ze środków grantowych, czynna od 2010 roku. Galeria jest przystosowana do ekspozycji dużych obiektów przestrzennych, zwłaszcza rzeźby, malarstwa i fotografii wielkoformatowej. Prezentowana jest tu sztuka dawna i współczesna, z naciskiem na promocję twórców profesjonalnych z województwa łódzkiego, co wiąże się z misją Łódzkiego Domu Kultury.

Celem galerii jest zainteresowanie łodzian różnymi przejawami sztuki, zwłaszcza warsztatowej i przedstawiającej, będącej punktem wyjścia do edukacji artystycznej. W planach są prezentacje najciekawszych zbiorów z województwa łódzkiego, takich jak kolekcja martwych natur z Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu, organizowane we współpracy z regionalnymi instytucjami kultury oraz z kolekcjonerami prywatnymi.

Wystawom towarzyszą oprowadzania kuratorskie, spotkania z artystami, promocje wydawnictw i warsztaty plastyczne adresowane do różnych grup odbiorców.   

Zapowiedzi i relacje z wystaw orz wydarzeń towarzyszących można śledzić na grupie: Galerie: FF, Imaginarium, Nowa i Kawiarnia oraz profilu na Instagramie: link.  

Galeria Imaginarium jest dostępna także dla osób niepełnosprawnych, prowadzi do niej osobne wejście od strony ulicy Kilińskiego, z prawej strony budynku ŁDK. 

▪ 𝐆𝐚𝐥𝐞𝐫𝐢𝐚 𝐊𝐚𝐰𝐢𝐚𝐫𝐧𝐢𝐚 - główne wejście ŁDK (I piętro). Nieczynna do odwołania.

▪ 𝐆𝐚𝐥𝐞𝐫𝐢𝐚 𝐅𝐅 (𝐅𝐨𝐫𝐮𝐦 𝐅𝐨𝐭𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐢) - główne wejście ŁDK (I piętro). Nieczynna do odwołania.

▪ 𝐆𝐚𝐥𝐞𝐫𝐢𝐚 𝐈𝐦𝐚𝐠𝐢𝐧𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦 - wejście od ul. Kilińśkiego, za głównym wejściem do ŁDK. Nieczynna do odwołania.

▪ 𝐆𝐚𝐥𝐞𝐫𝐢𝐚 𝐍𝐨𝐰𝐚 - nieczynna do odwołania.

WYSTAWY: