Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =

PODSUMOWANIE 50. EDYCJI ŚWIERSZYCZKOWYCH WIERSZYKÓW

W dniu 2 czerwca 2024 roku odbyła się jubileuszowa, 50. edycja konkursu recytatorskiego Świerszczykowe Wierszyki, przeznaczonego dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat.

Konkurs, cieszący się dużą popularnością wśród najmłodszych miłośników poezji, miał charakter wieloetapowy. Finałowe przesłuchania miały miejsce w Filii Szkoły Podstawowej nr 111 w Łodzi, przy ul. Jaracza 26.

Podczas przesłuchań finałowych, młodzi recytatorzy prezentowali jeden wybrany wiersz lub jego fragment. Poziom wystąpień był niezwykle wysoki, a różnorodność interpretacji zachwyciła zarówno jury, jak i publiczność. Najlepsi uczestnicy zostali wyróżnieni możliwością wystąpienia podczas Gali Finałowej, która odbyła się tego samego dnia w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, przy ul. Jaracza 27.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagród był Łódzki Dom Kultury, który od lat wspiera rozwój talentów recytatorskich wśród dzieci i młodzieży.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, której autorem jest Bogdan Sobieszek. Nie przegapcie okazji, by zobaczyć młodych artystów w akcji i poczuć magię poezji w ich wykonaniu!

W załączniku znajdują się wyniki konkursu (protokoły jury).


Wyniki konkursu "Mały Przyrodnik" 👉link

Kategoria

Muzyka