Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =

Radość życia

13 listopada w Łódzkim Domu Kultury o godz. 16.30 miłośnicy malarstwa Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej, autorki wielu niezwykłych dziecięcych portretów, będą mieli niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w spotkaniu z artystką. Ale opowieści o jej życiu to nie jedyne powody, dla których warto wybrać się na spotkanie. Wszyscy, którzy zdecydują się przyść, będą mogli obejrzeć najważniejsze dla artystki obrazy i film biograficzny.

„Radość życia” - Spotkanie autorskie z Danutą Muszyńską - Zamorską

13 listopada 2013 r., godz. 16.30, sala 221
Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18

13 listopada w Łódzkim Domu Kultury o godz. 16.30  miłośnicy malarstwa Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej, autorki wielu niezwykłych dziecięcych portretów, będą mieli niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w spotkaniu z artystką. Ale opowieści o jej życiu to nie jedyne powody,  dla których warto wybrać się na spotkanie. Wszyscy, którzy zdecydują się przyjść, będą mogli obejrzeć najważniejsze dla artystki obrazy i film biograficzny.
 
Danuta Muszyńska-Zamorska zajmuje się przede wszystkim malarstwem. Jej twórczość rozsławiły portrety dzieci, zwłaszcza powstały w latach 70. cykl „Dzieci świata”, który został wydany w wielotysięcznych nakładach na pocztówkach.  Jednym z najbardziej znanych obrazów artystki jest „Dziewczynka z gołąbkiem” z 1975 r., która została wybrana na okładkę wydanego w kilku językach folderu Centrum Zdrowia Dziecka. Praca ta posłużyła także jako wzór do gobelinu wręczonemu Janowi Pawłowi II podczas jego wizyty w Polsce w 1979 r. „Dziewczynka z gołąbkiem” stała się rok wcześniej niekwestionowanym symbolem Międzynarodowego Dnia Dziecka. Muszyńska-Zamorska nie ograniczyła się jedynie do portretów dzieci. W jej dorobku artystycznym znajdują się zarówno portrety znanych osób (m.in. Jana Pawła II, Matki Teresy z Kalkuty, Józefa Piłsudskiego), jak i zupełnie anonimowych postaci, zawsze jednak pełne wyrazu, namalowane z uczuciem, wzruszające.